Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Baštincův memoriál

V sobotu 8 září proběhl v kulturním domě v Bezměrově již 6.ročník Memoriálu Tomáše Baštince. Letos poprvé se turnaj hrál jako součást Grand prix ČR v rapid šachu. Sešla se opět výborná konkurence. Mezi 97 hráči z 33 oddílů a ze 7 krajů, nechyběli ani dva mezinárodní mistři a tři mistři FIDE. Hrálo švýcarským systémem na 9.kol tempem 2x20 minut na partii. Kromě hlavní kategorie GP se udělovali ceny ještě v celé řadě dalších věkových kategoriích.
Zároveň se hrálo o přeborníka Sokolské župy Hanácké.
Zaslouženým vítězem se stal IM Jan Sosna (2370, ŠK Zlín), který získal 8 bodů. Jedinou porážku mu uštědřil talentovaný Vojtěch Plát (2282, Sokol Klatovy), který obsadil se 7,5 body výborné druhé místo. Na třetím místě skončil, tradiční účastník, Tomáš Cagašík (2254, Orel Ořechov) se 7 body.Stejný počet bodů ještě dosáhl, první nasazený IM Pavel Zpěvák (2394, ŠK Staré Město) a FM Josef Mudrák (2317, Slavia Kroměříž). Na šestém místě skončil odchovanec domácího oddílu FM Karel Malinovský (2373, A 64 Grygov), sedmý skončil překvapivě Radim Stuchlý (1979, ŠK Staré Město) a osmý veterán brněnského šachu František Vykydal ( 2139, LOKO Brno, všichni 6,5 bodu). Nejlepší z hráčů pořádajícího oddílu byl na 20. místě Martin Bačák (1914, Sokol Postoupky) se ziskem 5,5 bodu.
Kategorii žen vyhrála, jako snad pokaždé na tomto turnaji, Zdeňka Blümelová (2040, Slavia Kroměříž), před Janou Zpěvákovou ( Šk Staré Město) a Janou Blümelovou ( Slavia Kroměříž). V kategorii juniorek zvítězila Jana Zpěváková před Janou Blümelovou a Bárou Hrubou( Sokol Postoupky).
Nejlepším juniorem byl třináctiletý reprezentant, mistr Evropy a vicemistr světa Vojtěch Plát, před Karlem Malinovským a Josefem Kratochvílem ( TJ Náměšť nad Oslavou). V kategorii dorostu zvítězil Václav Fiala ( Sk Boršice), před Petrem Večeřou a Pavlem Hlaváčkem ( oba Sokol Postoupky). Další zlatou medaili pak vybojoval Vojta Plát v kategorii starších žáků. Stříbrný pak byl Josef Kratochvíl a bronz získal Adam Gabriel ( SK Boršice). Nejlepším mladším žákem se stal Vojta Dobeš ( ŠK Staré Město), před Janem Paláškem ( Sokol Postoupky) a Ondřejem Stuchlým ( ŠK Staré Město).
Nejlepším hráčem regionu Kroměříž se stal Josef Mudrák , před Vladimírem Karlíkem ( oba Slavia Kroměříž) a Radkem Šudřichem ( MKS Holešov).

Soubor ke stažení (doc)

8.9.2007  |  přidal: Vladimír Opluštil   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky