Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

V Postoupkách vyhrál Jarda Sháněl

Již po šesté se sešli šachisté v sokolovně v Postupkách na Memoriálu Pavla Slavíka. Turnaj se hrál také jako regionální přebor mužů, žen, dorostenců a žáků.
Tradičně se hrálo na 9.kol švýcarským způsobem, tempem 90 minut+ 30s/tah. Letos startovalo 26 hráčů a hráček z 6 oddílů. I když nehrálo prvních sedm hráčů z loňského roku, sešla se opět solidní konkurence. Hlavním favoritem byl tentokrát Jaroslav Sháněl ze Starého Města, tomu měl sekundovat Petr Bačák (Slavia Kroměříž) a smečku domácích hráčů měl vést Martin Dvořák.
V podstatě tak turnaj probíhal a ,i když přinesl i některé překvapivé výsledky, favorité své místa v čele udrželi. V celkovém hodnocení zvítězil Jaroslav Sháněl se ziskem 7,5 bodu. Druhý skončil Martin Dvořák ( Sokol Postoupky, 7) a třetí Petr Bačák ( 6,5 bodu). Výborně si vedl domácí 13-letý talent Jan Ryšavý, který vybojoval 4. místo se ziskem 6 bodů. Prohrál jen s prvními dvěma hráči a dokonce porazil třetího Petra Bačáka. Nečekaně dobře si také vedl na 5. místě Roman Zajíček ( Sokol Postoupky, 5,5 bodu).
V Regionálním přeboru mužů zvítězil Martin Dvořák, před Petrem Bačákem a Janem Ryšavým. Nejlepší ženou byla Aneta Tomečková ( Sokol Postoupky, 5,5). V kategorii dorostu zvítězil Martin Dvořák , před Romanem Zajíčkem a Petrem Večeřou (5,5). V kategorii žáků do 16 let zvítězil Jindřich Ryšavý ( 5, 5), před Anetou Tomečkovou ( všichni Sokol Postoupky) a Františkem Pavlíkem ( Sokol Morkovice, 4,5). V kategorii do 14 let byl nejlepší Jan Ryšavý, před Marco Salvadorim (oba Sokol Postoupky) a Martinem Krutákem (Sokol Morkovice, 4). Do 12 let si zlatou medaili vybojoval Pavel Večeřa , před Patrikem Janoštíkem . V nejmladší kategorii do 10 let zvítězil Milan Ladický , před nejmladším účastníkem turnaje , teprve sedmiletým Filipem Zavadilem a třetí Julií Šimčákovou ( všichni Sokol Postoupky). Turnaj se zároveň hrál i jako Přebor Sokolské župy Hanácké . Přeborníkem se pro letošní rok stal Martin Dvořák, před Janem Ryšavým a Romanem Zajíčkem.
-opl-

10.7.2007  |  přidal: Vladimír Opluštil   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky