22.4.2024Mládež - Přidán turnaj Krajské kolo Přeboru škol
Mládež - Přidán turnaj KP družstev mladších žáků
16.4.2024Nový článek: Usnesení konference ŠSZK
Nový článek: Krajský přebor škol ve Zlíně zná vítěze

MČR družstev starších žáků

2.-3.6.2007 se na Seči u Chrudimi hrálo MČR družstev starších žáků. Celkem tradiční „Zaječice“ hrálo 50 týmů. Z našeho kraje přijely tři družstva. Nejlépe skončilo družstvo SK Boršice na celkovém desátém místě (osmém v pořadí MČR). Boršice hrály v sestavě Karolína Olšarová (host z Orlové –5,5/9), Adam Gabriel 4,5/9, Luděk Volčík 6/9, Erik Pfeffer 7,5/9, Pavel Náplava 6,5/9, Dominik Pfeffer 5,5/9. Tým Sokola Postoupky v posledním kole vyhrál vysoko 5,5:0,5 s Tatranem Poštorná a obsadil tak 15.místo, což znamenalo 13.místo mezi českými družstvy (Jan Palášek 5, Jindřich Ryšavý 3, Michal Richter 3,5, Jan Ryšavý 6,5, Aneta Tomečková 5, Marco Salvadori 7,5). Nezvykle nejhůř z našeho kraje skončilo o Vojtu Pláta a Martinu Fuskovou oslabené družstvo SŠŠ Staré Město na 21.místě (18. v MČR). Sestava Starého Města: Petr Bílek 3-host z Veselí nad Moravou, Marek Staňa 7,5, Lukáš Fusek 6, Vojta Dobeš 5, Radek Hlaváček 2,5, Jana Zpěváková 6.

Titul mistra ČR vybojoval naprosto suverénně Frýdek-Místek. Stříbro bralo družstvo Jiskry Hořice, bronz Oáza Praha.

Souběžně se hrál i turnaj dvojic ročník 1998 a mladší. Bronz si vybojovala dvojice Martina Fusková (7,5/9) a Ríša Štefaník (5/9) ze Starého Města „A“. Dále na 9.místě skončila dvojice Starého Města „B“ (František Mrkus 5,5b. a Petr Fojta 5b.), 18.Sokol Postoupky „A“ (Filip Zavadil 4b., Milan Ladický 5b.) a Sokol Postoupky „B“ (Julie Šimčáková 5b., David Opluštil 3b). Mezi 38 družstvy suverénně vyhrála bratrská dvojice Jakub Pulpán a Matěj Půlpán z ŠO DDM Chrudim, když starší Jakub všechny partie vyhrál a mladší Matěj (chodí teprve do mateřské školky!) pouze jednou remizoval.

Jako vždy zasvěcený pohled si lze přečíst na jihomoravských stránkách od pana Cipryse. Fotografie si lze prohlédnout např. zde nebo zde.