Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

4.turnaj GP žáků ZK 2006/07 – Hulín

V sobotu 19.5.2007 skončil v Hulíně letošní díl seriálu GP Zlínského kraje žáků. Celkem přijelo 102 hráčů a hráček.

Jako obvykle nejvíc bylo v nejmladší kategorii a to 39. Vyhrál Jakub Zatloukal z Napajedel před Juřenou ze Zlína. Oba kromě remízy ve vzájemném zápase všechny ostatní partie vyhrály. Na třetím místě byl Vojtěch Horák z Napajedel. V kategorii dívek byla nejlepší Julie Šimčáková z Postoupek před Erikou Náplavovou z Osvětiman a Magdou Hustákovou z Bojkovic.

V kategorii do 12 let hrálo 31 chlapců a dívek. Bohužel mezi nimi chyběl nemocný Vojta Dobeš ze Starého Města, čímž boj o dvě postupová místa zjednodušil dvojici Karlík a Palášek. Oba též potvrdili svoji výkonnost. Vyhrál Jan Palášek ze Sokola Postoupky před Ondřejem Karlíkem ze Vsetína. Oba získali 6,5 bodu. Třetí byl Tomáš Lessy z Kunovic . Mezi dívkami byla nejlepší Martina Fusková (Staré Město) před Martinou Kuciánovou (Zborovice) a Andreou Vavrušovou (Osvětimany).

15 chlapců a 7 dívek hrálo v kategorii do 14 let. Na prvním místě spolu skončili Erik Pfeffer (Boršice) a Lukáš Fusek (Staré Město). Oba získali 5,5 bodu a měli shodné i všechny tři pomocné hodnocení. Třetí byl Marek Šudoma ze Zlína. Nejlepší dívkou byla Bára Kolomazníková ze Zlína před Janou Zpěvákovou ze Starého Města a Anetou Tomečkovou z Postoupek.

Mezi devíti hráči a jednou hráčkou nejstarší kategorie do 16 let vyhrál Jaroslav Závodný ze Vsetína. Druhý byl Luděk Volčík z Boršic a třetí Jan Romaňák ze Zlína. Jedinou dívkou byla Kateřina Zpěváková ze Starého Města.

Kromě nejstarší kategorie šlo i postupy na MČR v rapid šachu, které bude 22.-23.9. v Jaroměři . Po sečtení výsledků ze všech čtyřech turnajů vyšlo následující pořadí. V kategorii H10 si postup vybojovali Jakub Zatloukal (Napajedla) a Matyáš Juřena (Zlín). V D10 Erika Náplavová z Osvětiman. V kategorii H12 Jan Palášek (Postoupky) a Ondřej Karlík (Vsetín), v D12 Lenka Slabá (Boršice) a Martina Kuciánová (Zborovice). V H14 postupují Erik Pfeffer (Boršice), Marek Šudoma (Zlín) a Jan Ryšavý (Postoupky), v kategorii D14 si postup vybojovaly Barbora Kolomazníková (Zlín) a Jana Zpěváková (Staré Město).

Již jistý postup měli v D+H10 Pavel Tománek (Boršice) a Martina Fusková (Staré Město), v H+D12 Luděk Volčík, Dominik Pfeffer (oba Boršice) a Lenka Blechová (Osvětimany), V H14 Adam Gabriel a Pavel Náplava (oba Boršice).

Výsledky z Hulína jsou v příloze, celkové pořadí je zde.

Soubor ke stažení (XLS)

22.5.2007  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky