Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

Vítězem Memoriálu Vaculíka Sosna

Po dramatickém průběhu vyhrál Sosna

Až v posledních partiích posledního kola se rozhodlo, že domácí Sosna předstihl do té doby vedoucího Kičmera a zvítězil v sobotním šachovém rapid turnaji ve Zlíně.
Poslední dubnovou sobotu se ve Zlíně tradičně koná memoriál dlouholetého předsedy Šachového klubu Zlín Antonína Vaculíka. Letošního, již sedmnáctého, ročníku se zúčastnilo 84 šachistů a šachistek. Svojí účastí turnaj ozdobilo pět hráčů s mezinárodním titulem. Největšími favority byli čtvrtý hráč na českém žebříčku mezinárodní velmistr Vlastimil Babula, dva mezinárodní mistři Sosna a Zpěvák a dva hráči s titulem FM. Naopak zahraniční účast byla letos slabší, nejlepší z cizinců skončil až v polovině výsledkové listiny.
Turnaj byl velmi bojovný, jen jediný hráč prošel turnajem bez porážky (ale stačilo to jen na třetí místo). Od začátku také nebyla nouze o překvapení a tak se na čele střídali poměrně nečekaní lídři. Po pěti kolech vedl s pěti body brněnský Urbanec, ale ve zbylých kolech už jen remizoval a to na výhru nemohlo stačit. Po sedmém kole se ujal vedení se 6,5 body Kičmer z Havířova a když vyhrál i v předposledním kole, zdálo se, že o vítězi je rozhodnuto. Nakonec se však díky skvělému finiši (5/5) radoval domácí Jan Sosna. Nejdřív v dramatické partii porazil Vránu a pak se na něj usmálo štěstí, když měl o pouhého půl bodu lepší pomocné hodnocení než Kičmer.
Třetí skončil s půlbodovým odstupem Urbanec. O dalšího půl bodu méně měla hned osmička hráčů, mezi nimi i dvojice favoritů Zpěvák a Babula. Krajským přeborníkem mezi muži se stal samozřejmě Sosna před staroměstskou dvojicí Zpěvák a Vrána.
Nejlepší ženou byla stejně jako vloni Zdenka Blümelová ze Slavie Kroměříž.
Nejvíce cen však posbíral domácí Jakub Roubalík, který byl nejlepším krajským juniorem i dorostencem, jen o půl bodu mu uniklo umístění v nejlepší desítce a navíc se jako jediný může pyšnit skalpem vítěze.
Ostatní zlínští hráči se sice dlouho pohybovali v popředí, ale prohry v posledním kole je odsunuly z vyšších pozic.

Miroslav Kocián

Soubor ke stažení (XLS)

4.5.2007  |  přidal: R. Svoboda   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky