Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

3.turnaj GP žáků ZK 2006/07 – Valašské Meziříčí

V pěkném květnovém dnu se do Valašského Meziříčí sjelo 87 dětí s celého Zlínského kraje.

Tradičně nejvíce (35) jich hrálo v nejmladší kategorii do 10 let ( 1997 a mladší ). Vítězství si při neúčasti vítěze předchozích dvou turnajů Františka Mrkuse odnesl Jakub Zatloukal z Napajedel se ziskem 6,5 bodu. Za ním na druhém místě byl Richard Štefaník ze Starého Města s 6 body , bronz bral Martin Kucián ze Zborovic za 5,5 bodu. Mezi dívkami byla nejlepší Erika Náplavová z Osvětiman , před Julií Šimčákovou ze Slavie Kroměříž a Veronikou Plevákovou ze Starého Města.

Kategorii H+D12 ovládl Ondřej Karlík ze Zbrojovky Vsetín , který neztratil ani půlku a s plným počtem zaslouženě zvítězil v konkurenci 23 hráčů a hráček. Na druhém místě skončil Jan Palášek ze Sokola Postoupky a třetí byl Vojta Dobeš ze Starého Města. Oba měli shodně po 5,5 bodu. Z dívek byla nejlepší Martina Kuciánová ze Zborovic. Na dalších dvou místech skončily dívky z Osvětiman , druhá Andrea Vavrušová a třetí Kateřina Budíková.

20 dívek a chlapců hrálo v kategorii H+D14. Nejvyšší nasazení potvrdil Marek Šudoma ze Zlína ( 6b.). Na druhém místě skončil Petr Plevák ze Starého Města (5b.) , bronz bral Jan Ryšavý ze Sokola Postoupky ( 5b. ). Tři nejlepší dívky se vešly do první desítky celkového pořadí. Nejlepší byla Barbora Kolomazníková. Za ní skončila Majka Phamová ( obě ze Zlína ) , třetí byla Aneta Tomečková ze Sokola Postoupky.

V nejstarší kategorii byla účast nejmenší , hrálo 7 chlapců a dvě dívky. Nejlépe si vedl Jaroslav Závodný ze Zbrojovky Vsetín ( 6b.) , který zvítězil před svým oddílovým kolegou Miroslavem Tomkem ( 5,5b.) a Markem Machalíkem z Postoupek ( 5b.). Lepší z dívek byla Kateřina Zpěváková ze Starého Města. Stříbro bral Zuzana Kretková z SVČ Rožnov.

Pořadí po 3. turnajích je uloženo ve složce Soutěže mládeže. Poslední turnaj se koná 19.5.2007 v Hulíně.

Soubor ke stažení (XLS)

17.4.2007  |  přidal: Webmaster   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky