Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

14.10.2021Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (úvodní zpráva)
13.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva)
11.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

KRAJSKÝ PŘEBOR MUŽŮ, JUNIORŮ A DOROSTENCŮ PROBĚHL VE STARÉM MĚSTĚ

Osmnáctý ročník tradičního letního staroměstského turnaje proběhl ve dnech 13.-21. srpna 2021, hlavního a vedlejšího turnaje se zúčastnilo téměř 90 šachistů a šachistek.

V hlavním turnaji se třem hráčům podařilo získat sedm bodů a o pořadí muselo rozhodnout pomocné hodnocení. Nejdelší partií devátého kola trvající pět a půl hodiny se výhrou na třetí místo vydrápal GM Marek Vokáč. Druhé místo obsadil k radosti domácích staroměstský talent FM Ondřej Švanda a vítězem se stal IM Pavel Zpěvák. Pavel měl nahráno už po sedmi kolech a ke konečnému prvenství mu stačily dvě rychlé remízy v osmém a devátém kole.

V rámci hlavního turnaje se uskutečnil také Krajský přebor mužů, juniorů a dorostenců pro rok 2021. Vítězi mezi muži se stali Pavel Zpěvák, Ondřej Švanda a Vlastimil Babula ml. Mezi juniory ročník 2002 a mladší zvítězili Ondřej Švanda před Vlastimilem Babulou ml. a Kryštofem Mikulášem Trávníčkem. V dorostencích ročník 2004 a mladší se stal vítězem Vlastimil Babula ml. před Adamem Vylíčilem a Delgerdalaiem Bayarjavkhlanem alias „Džavchou“ (všichni junioři a dorostenci ŠK Staré Město s výjimkou K. M. Trávníčka, který je členem TJ Vlčnov).


IM David Dejf Kaňovský, ředitel turnaje

20.9.2021  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky