Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Online přeborníkem kraje v bleskovém šachu se stal FM Martin Hollan!

V pátek 9. dubna 2021 od 18:00 proběhl na internetové šachové platformě chess.com historicky první Online přebor Zlínského kraje v bleskovém šachu! Podmínkou pro vstup do turnaje bylo členství hráče v oddíle registrovaným pod hlavičkou ve Zlínském kraji. Tuto podmínku splnilo 58 hráčů. Hned na úvod patří všem účastníkům velké poděkování, že turnaj proběhl bez problémů a následná anticheatingová kontrola neodhalila žádného podvádějícího hráče!

Po 13 kolech, hrajících tempem 3+2s za tah, se historicky prvním krajským přeborníkem v bleskovém šachu stal FM Martin Hollan (Slavia Kroměříž) se ziskem 13 bodů! Druhý skončil IM Pavel Zpěvák (TJ Vlčnov, 10/13) a třetí díky lepšímu pomocnému hodnocení FM Petr Hollan (Slavia Kroměříž 8/13). První jmenovaný získává jako krajský přeborník zdarma startovné na blížícím se Online MČR v bleskovém šachu.

Nejlepší ženou turnaje a tedy i krajskou přebornicí se stala se ziskem 8 bodů Zdenka Vránová ze Starého Města.

Skvělou hrou se prezentoval mladičký hráč ze Starého Města Vlastimil Babula, který získal 9 bodů a stal se tak nejlepším hráčem v juniorské kategorii. Cenu pro kategorii do 16 let díky prvenství Vlastíka v kategorii juniorů získává oddílový kolega Delgerdalai Bayarjavkhlan se ziskem 8 bodů. Nejlepším hráčem do 12 let, taktéž díky prvenství Džavchy ve vyšší kategorii, se stává Amálka Zádrapová ze Zbrojovky Vsetín (7/13).

Výsledky naleznete na chess-results: http://chess-results.com/tnr555697.aspx?lan=5&art=1&turdet=YES

Případně na stránce chess.com v klubu turnaje: https://www.chess.com/tournament/live/pebor-zlnskho-kraje-v-online-bleskovm-achu-2021-2208967

Kompletní partiový bulletin naleznete v příloze tohoto článku.

Děkujeme všem hráčům za účast a pevně věříme, že jste si turnaj náležitě užili! Všechny oceněné budeme kontaktovat individuálně e-mailem. Poděkování patří kolegům Davidu Trčálkovi a Tomáši Galdovi za pomoc při organizaci turnaje.

Josef Bednařík
Ředitel turnaje

Soubor ke stažení (pgn)

12.4.2021  |  přidal: Josef Bednařík   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky