Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Soutěže družstev mládeže

O uplynulém víkendu byly na pořadu soutěže družstev mládeže. A družstvům našeho kraje se poměrně dařilo. V extralize dorostu všichni tři naši zástupci postoupili do finále A. Takže se vyhnuly bojům o záchranu a naopak mohou tvrdě bojovat o medailová místa.
Staré Město o víkendu zdolalo nejprve Chrudim 5,5:0,5 a poté i Havlíčkův Brod 4,5:1,5. Skončilo ve skupině východ druhé za suverénním Frýdkem – Místkem „A“. Do finále si připisují 4 body. ŠK Zlín ve Frýdku- Místku si zajistili postup již po výhře nad „B“ družstvem 3,5:2,5. Na „A“ družstvo domácích již nestačili a podlehli mu 2:4. A tak si do finále odnášejí pouze jeden bod. SK Boršice si situaci hodně zkomplikovali prohrou s Havlíčkovým Brodem 2,5:3,5. V posledním kole jim vítězství s Chrudimí 4:2 , při prohře Havlíčova Brodu se Starým Městem stačila k postupu. Do finále se jim započítávají dva body.
V 1.lize dorostu startují letos 4 zástupci našeho kraje. Nejlépe si vede zatím Sokol Postoupky. O víkendu shodně 5:1 porazili Kroměříž a Dolní Benešov. S rezervou Starého Města se rozešli smírně 3:3.
Staré Město B předtím nečekaně podlehlo 2:4 Dolnímu Benešovu a opačným poměrem porazili Kroměříž . Slavia ještě utrpěla porážku od Dolního Benešova a zatím drží poslední příčku. Béčko Boršic v sobotu podlehlo Durasu Brno 2:4 a Tatranu Poštorná 2,5:3,5. V neděli porazili Brankovice jasně 5:1.
V KP dorostu proběhla další tři kola. Do čela se dostalo favorizované družstvo Postoupek „B“. Ale jen o skore za nimi je Staré Město „D“. Na třetí příčce je překvapivě“C“ družstvo Postoupek. Skvrnou této soutěže je odstoupení Osvětiman „B“, které byly po druhé kontumaci vyřazeny ze soutěže.

28.1.2007  |  přidal: Vladimír Opluštil   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky