Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

Známe postupující na Mistrovství ČR v šachu školních družstev

V Kroměříži – na Obchodní akademii – se dnes utkaly tři skupiny školních družstev ze Zlínského kraje. V nejmladší kategorii pro I. stupeň základních škol k šachovnicím nakonec nastoupilo jenom sedm týmů, zlínské borce z Malenovic nepustila do hry chřipka. O postupová dvě místa se nakonec hrálo až do poslední chvíle a dopadlo to velmi těsně. Přeborníkem kraje se stalo družstvo ze ZŠ Boršice, stříbrný stupínek obsadilo družstvo ZŠ Mařatice a těsně za postupovým umístěním zůstala ZŠ Komenského Kroměříž – podrobnosti můžete studovat v chess-results.

V kategorii škol ze II. stupně ZŠ se stalo přeborníkem kraje Gymnázium Kroměříž, druhé Gymnázium Lesní čtvrť Zlín postupuje na MČR také. Bronzové medaile si odvezli šachisté Gymnázia Uherské Hradiště. Podrobné výsledky této skupiny najdete v chess-results.

Nejnapínavější podívaná a nejnapnutější nervy byly v kategorii středoškoláků, kde došlo k ne zrovna obvyklé shodě na prvních třech místech. Do konečné tabulky tak nakonec musela promluvit až dvě pomocná kritéria, rozhodčí pro jistotu vše kontrolovali i manuálně dle lístečků od jednotlivých vzájemných utkání. Resumé jest toto: Přeborníkem Zlínského kraje se stává Střední škola strojnická Vsetín, na druhém místě skončilo Gymnázium Uherské Hradiště, třetí Gymnázium Lesní čtvrť Zlín. Podrobnosti z nejzamotanější kategorie si můžete prostudovat v chess-results. Přehlednou excelovou tabulku s výsledky ze všech tří kategorií přikládám zde.

Krajské finále se po mnoha letech hrálo zase v Kroměříži. Akce se podařila, fotogalerii můžete zhlédnout zde. Poděkování za přípravu a organizaci směřuji k Obchodní akademii Kroměříž, jmenovitě k řediteli turnaje a také hlavnímu rozhodčímu Michalu Kostkovi. Dále patří mé poděkování rozhodčímu prostřední skupiny Rostislavu Huňovi, šachovému oddílu Slavii Kroměříž a Valašskému šachovému klubu mládeže děkuji za zapůjčení šachového materiálu.

Děkuji všem účastníkům za korektní vystupování po celou dobu turnaje. Postupujícím družstvům blahopřeju. Až bude jasné, kdy a kde se šachové Mistrovství České republiky školních družstev uskuteční, zašlu jim potřebné informace.

Josef Kovařík

4.2.2020  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky