Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

Bronz z ODM z Karlových Var

Zimní Olympiáda dětí a mládeže se konala ve dnech 19. – 24. 1. 2020. Zlínský kraj reprezentovalo naše družstvo ve složení Vlasťa Babula, Míša Černý, Dzavcha Delgerdalai a Maruška Vaňková. Hrálo se v hotelu Thermal v Karlových Varech.První dva dny hráli účastníci turnaj jako jednotlivci, každý ve své kategorii. Vlasťa hrál kategorii starší, Míša prostřední, Dzavcha nejmladší, Maruška pak s dívkami. Nejlépe si vedl nejmladší účastník, když obsadil 6. místo. Vlastík obsadil 7. místo, Míša 9. místo a Maruška pak 8. místo. Poté se sečetly body za jednotlivé výsledky a vyšlo pořadí družstev.Jednotlivé kategorie na chess-results.

Ve středu již hrála turnaj družstva. Hrálo se vyřazovacím způsobem. Naše družstvo bylo nasazeno jako šesté. To nás velmi mile překvapilo, protože jsme měli šanci na slabšího soupeře. A to se taky potvrdilo, my vyhráli s Libereckým krajem a postoupili do čtvrtfinále. Tam na nás čekal jeden z favoritů, kraj Jihomoravský.Kolo skončilo remízou a v tom případě rozhodovaly lepší výsledky v pořadí od první šachovnice. Měli jsme štěstí a postoupili dál. Při remíze na první desce rozhodla výhra Míši na druhé šachovnici. Ten ji pak také spolu s Petrem Piskem okomentoval v místnosti na to určenéTen den jsme šli s velmi optimistickou a veselou náladou na oběd. Však nejhůř budeme čtvrtí.

Odpoledne si kluci chtěli zahrát simultánku s IM Tadeášem Kriebelem, tak jsme jeli opět na hotel Thermal. Vše probíhalo v poklidné atmosféře, partie si zapisovali a někdo si ji nechal od Tadeáše podepsat.Večer bylo důležité jít brzy spát a v klidné pozitivní náladě odehrát ve čtvrtek poslední dvě kola.

Soupeřem nám byl kraj Moravskoslezský. Na dětech byla znát lehká nervozita, chtěli se dostat co nejdál. Byť skončil zápas nakonec remízou, do finále postoupil soupeř s ohledem na výhru na druhé desce. Na nás bylo zkusit zabojovat o třetí místo. Soupeřem byl kraj Ústecký. A tady jsme vyhráli přesvědčivě 3:1 a získali tak třetí místo. Pocity jsme měli doslova nepopsatelné.

Po ukončení turnaje jsme si nejprve užili květinový ceremoniál v hotelu Thermal a večer pak v KV Aréně medailový ceremoniál na pódiu. Bylo to moc fajn.Letos se vše hrálo v rapidovém tempu, tak bylo mnohem více času než na dřívějších Olympiádách i na volnočasové aktivity. Například přímo v Hotelu Thermal byly k dispozici velké šachy.Byl čas zajít na hokej, a samozřejmě se nemohla vynechat procházka po Karlových Varech.

Na olympiádu budeme všichni dlouho v dobrém vzpomínat.

Některé fotografie použity z fotogalerie pana Fialy.

Jana Černá

27.1.2020  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky