Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

Krajská výprava na Talent Cup 2019

Od čtvrtka 12. do neděle 15. prosince se krajská výprava Šachového svazu Zlínského kraje zúčastnila mezinárodního mládežnického turnaje Talent Cup v Malenovicích v Beskydech. Výprava měla 21 hráčů a 4 trenéry.

Hrály se celkem tři turnaje v kategoriích do 15 let (na 7 kol, tempem 60 minut na partii +30 sekund za každý tah), do 11 let a do 9 let (tyto turnaje na 9 kol, 45 minut na partii +30 sekund za každý tah). Dohromady se těchto tří turnajů zúčastnily dvě stovky hráčů nejen z Česka, ale i Slovenska, Polska, Indie a Španělska.

Krajská výprava Zlínského kraje proběhla pod vedením čtyř trenérů (Martin Beil, Josef Tomek, Adéla Bierská, David Trčálek) a měla 21 účastníků ze čtyř oddílů (Kunovice, Ústí, Zlín-Malenovice, Vsetín).


Rozbory partií s Adélou Bierskou

Kromě hráčů v krajské výpravě se turnaje zúčastnili i další hráči z našeho kraje – z Postoupek, Vsetína a z Holešova. Nejvýraznější úspěch vybojoval Dominik Večeřa z Postoupek 6. místem v nejstarším turnaji A.


Pohled do hrací místnosti nejstarší kategorie

Pro velkou část hráčů z letošní krajské výpravy byl turnaj jednou z prvních zkušeností s vážným šachem. Právě k tomu účelu, tedy k přechodu z rapidových partií na vážných šach, jsou turnaje jako Talent Cup či velikonoční Turnaj přátelství vynikající.


Jeden z nováčků naší výpravy Jonáš Horák během bojovné partie posledního kola.

Hlavním úkolem trenérů krajské výpravy bylo rozebírat sehrané partie dětí a tím jim vytvářet správné rozborové i turnajové návyky a předat co nejvíce poučení. Samozřejmě bylo důležité i ohlídat vyvážený turnajový režim a vedle hraní partií, rozebírání či řešení diagramů a šachových testů (mezi účastníky výpravy byl oblíbený zejména Adventní kalendář s Online testy) dbát také na pohyb a ušlechtilé trávení volného času.


Z Deskových her byl nejoblíbenější Bang!


Na ping pongu se všem moc líbilo

Celková umístění hráčů z krajské výpravy můžete nahlédnout ve výsledcích jednotlivých turnajů:
turnaj A, turnaj B, turnaj C.

V nejstarší kategorii uhrál několik velmi zajímavých výsledků Jenda Boháček ze Zlína-Malenovic, v prostřední hrál velmi sympaticky Matyáš Zapletal z Kunovic, mezi nejmladšími ukázal největší vzestup Filip Trčálek z Ústí. Výsledkově je škoda, že závěr turnaje bodově nevyšel řadě hráčů, kteří měli turnaj velmi dobře rozehraný (Toník Randus, Viky Všetulová, Jenda Boháček, Matyáš Zapletal, Ríša Svoboda). Ale hlavní úkol – věnovat čtyři dny intenzivnímu šachovému programu – byl naplněn dokonale.


Pohled do hrací místnosti prostřední kategorie.

Poděkování patří všem hráčům za velké nasazení v partiích i jejich rozborech, trenérům za intenzivní péči po celé čtyři dny turnaje, rodičům za pomoc s dopravou auty. A samozřejmě také pořadatelům z Beskydské šachové školy, kteří byli velmi ochotní a celý turnaj připravili s maximální péčí o spokojenost účastníků.

Odkaz na fotogalerii krajské výpravy zde. Odkaz na článek na webu Postoupek.

Jelikož se jednalo o poslední letošní akce Centra talentované mládeže Šachového svazu Zlínského kraje, rád bych tímto všem popřál poklidné Vánoce a všechno nejlepší v novém roce.

Martin Beil


18.1.2020  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky