Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

1. VASTO Tour odstartovalo v Karolince

Osmdesát šest šachistů ve věku do šestnácti let se sešlo v sobotu 19. října ve Valašském národním divadle v Karolince, aby zde zahájilo nový ročník Mistrovství mládeže Valašska - 1. VASTO Tour 2019/2020. Jedenadvacet dětí ze Zbrojovky Vsetín, třináct domácích ze ŠO Karolinka, devět ze Sokola Ústí, dalších jedenáct ze ZŠ Integra Vsetín, šachisté ze ZŠ Vsetín-Sychrov, dále ze ZŠ Salvátor Valašské Meziříčí, z Brumova-Bylnice, z Valašské Bystřice, Bystřičky, či ze Zubří a Zašové, přijeli prostě z různých koutů Valašska.

V nejmladší kategorii do deseti let se mezi šestadvaceti účastníky nejvíce dařilo Filipu Trčálkovi ze Sokola Ústí, druhý skončil Rostislav Alfeldij z Karolinky a třetí Jan Stančík ze ZŠ Salvátor Valašské Meziříčí. Zlato mezi děvčaty získala Jitka Koželuhová ze ZŠ Integra Vsetín, stříbro její spolužačka Veronika Macháčková, třetí místo obsadila Ema Trčálková ze Sokola Ústí.
Také v kategorii do dvanácti let startovalo dvacet šest účastníků. Pavlu Petrovickému ze ZŠ Salvátor Valašské Meziříčí patří zlato, druhý skončil Marek Dostál z Karolinky a třetí Ondřej Hrtáň z Ústí. Mezi děvčaty zvítězila ústecká Karolína Kovářová před Annou Chrobákovou ze Zbrojovky Vsetín a Klárou Martinkovou ze Sokola Ústí.

Jedenadvacet šachistů nastoupilo v kategorii do čtrnácti let a nejlepší z nich byl Pavel Ptáček ze Zbrojovky Vsetín před Vojtěchem Ondruškem z Valašské Bystřice a Tomášem Bělunkem ze Zašové. Zlatou medaili si z dívčí sestavy odvezla Liliana Strkáčová ze Zbrojovky Vsetín, stříbrnou Emilie Kotrlová z Bystřičky, bronzovou Lenka Šromová ze Zbrojovky Vsetín.
V kategorii do šestnácti let usedlo k šachovnicím třináct účastníků, někteří borci byli i mnohem mladší. Zvítězil dvanáctiletý Matěj Kopecký ze Zbrojovky Vsetín před svým třináctiletým oddílovým kolegou Jakubem Zádrapou, třetí skončil Pavel Kučera z Valašského Meziříčí.

Kompletní výsledky ve všech kategoriích můžete studovat v chess-results, nebo v excelových tabulkách , fotogalerii z Karolinky si můžete prohlížet zde.

1. VASTO Tour pořádá Valašský šachový klub mládeže, do Mistrovství mládeže Valašska se započítávají tzv. Tour body prvním deseti umístěným v každé kategorii. Turnaje budou celkem čtyři, z nich se sčítají tři nejlepší výsledky. Pokračování této mládežnické série je na programu 14. prosince ve Francově Lhotě.

Josef Kovařík

21.10.2019  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky