Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

Šachový festival mládeže

O prázdninách se ve dnech 17.-21.7. hrál Šachový festival mládeže v Bezměrově. Kromě rapidových a bleskových turnajů se hrály zejména dva hlavní turnaje A FIDE OPEN do 13 let a B FIDE OPEN turnaj. Obou turnajů se dohromady zúčastnilo 87 hráčů z ČR, Slovenska, Polska a Mongolska. V rámci festivalu se hraje i o krajské přeborníky.

A FIDE OPEN do 13 let se hrál švýcarským způsobem na 9 kol, tempem 60 minut + 30 s za provedený tah. Vítězkou se stala Klára Spáčilová (Staré Město), před Sofií Tichou (BŠŠ Frýdek-Místek, obě 7,5) a Marií Vavřínkovou (Loko Brno, 7). V kategorii chlapců do 13 let si zlato vybojoval Radek Mikeš (A64 Grygov,7) před Denisem Noščákem (ŠO Kunovice, 6) a Ondřejem Slívou (ŠK Teplice,5,5).

V kategorii chlapců do 11 let vyhrál Viktor Kraus (ŠK Kuřim, 5), mezi dívkami do 11 let zvítězila Lenka Mikešová (A 64 Grygov, 5,5). Nejlepší mezi chlapci do 9 let byl Jan Knápek (A 64 Grygov, 5), mezi dívkami do 9 let zvítězila Linda Slívová (ŠK Teplice, 5,5).

Dále byly vyhlášeni i přeborníci Zlínského kraje. V kategorii do 13 let to byl Denis Noščák (Kunovice), druhý skončil Martin Hubáček a třetí Matyáš Řezáč (oba Sokol Postoupky). V kategorii do 11 se stal přeborníkem Radek Bažant z Napajedel. V kategorii do 9 let zvítězil Mungnltugla Delgersukh (Staré Město) a stříbro získal Adam Vejtasa (Sokol Postoupky).

B FIDE turnaj se hrál švýcarským způsobem na 7 kol, tempem 90 minut +30 s za provedený tah. Favorité to neměli jednoduché, ale přesto většinou uspěli. První nasazený Jan Sosna (Vlčnov) si ziskem 6 bodů zajistil první místo. Na druhém místě skončil druhý nasazený Josef Kratochvíl (Gordic Jihlava. 5, 5 bodu). Třetí místo pak získal Petr Kapusta (Slavia Kroměříž, 5,5). Nejlepší ženou byla Radka Slepánková (SK Vyškov, 5). Stříbro brala Petra Sochorová (Garde Lipovec 4,5) a bronz Anna Vavřínková (Loko Brno,4). Nejlepším dorostencem se stal Kryštof Mikuláš Trávníček (ŠO Kunovice, 4,5) před Patrikem Richvalským (Zlín-Malenovice, 4) a Matějem Marešem (Unichess,3). V kategorii do 15 let zvítězil Bayarjavkhlan Delgerdalai (ŠK Staré Město, 4,5) před Lukášem Zunrikem (Martin, SVK, 4,5) a Jakubem Mařákem (ŠK Zlín).

V Krajském přeboru Zlínského kraje do 15 zvítězil Bayarjavkhlan Delgerdalai (ŠK Staré Město, 4,5), před Jakubem Mařákem (ŠK Zlín) a Adamem Vylíčilem (Sokol Postoupky).

Více informací k festivalu je v článcích na webu pořadatelů z Postoupek. V nich jsou pak i odkazy na výsledky.

- Hlavní turnaje
- Rapid turnaje

6.10.2019  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky