Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.1.2022Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (4. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (3. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (2. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (1. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (úvodní zpráva)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Vlčnovský Jan Sosna vítězem rapidu ve Valašském Meziříčí

Symbolickým počtem 64 šachistů se zaplnil sál v areálu bývalých valašskomeziříčských kasáren, aby se zde potkali a také utkali v 8. ročníku Memoriálu PhDr. Jiřího Zajíce v rapidu. Hrálo se devět kol v tempu 2 krát 12 minut plus 4 vteřiny za tah. Turnaj přivábil silnou sestavu, neboť k šachovnicím usedlo sedm mezinárodních mistrů a čtyři mistři FIDE. Co do počtu byla silná také polská výprava, ze severní strany dorazilo dvacet borců.

Pořadatelé ze šachového oddílu TJ Valašského Meziříčí podpoření svým městem a také sponzory z místních úspěšných firem si dávali záležet, aby bylo o všechny účastníky dobře postaráno, což se jim rozhodně dařilo velmi úspěšně.

Vítězem turnaje se stal IM Jan Sosna, který nastoupil již v barvách svého nového oddílu TJ Vlčnov. Na druhém místě skončil IM Karel Malinovský ze Slavie Kroměříž a na třetím místě nejurputnější z polských šachistů Piotr Snihur, který předvedl zejména zdrcující finiš v posledních třech kolech.

Oceněni byli také šachisté ve speciálních kategoriích. Nejúspěšnějším hráčem ve věku do patnácti let se stal Jakub Mařák ze Šachového klubu Zlín, nejlepším hráčem ve věku do osmnácti let polský šachista Kacper Golinski. Nejlepší ženou v turnaji byla Zdeňka Vránová ze Starého Města a nejlepším šachistou ve věku nad pětašedesát let IM Milan Babula z Vlčnova. Oceněn byl i nejstarší šachista v turnaji Josef Slížek z Valašské Bystřice.

Kompletní výsledky Memoriálu PhDr. Jiřího Zajíce můžete studovat v chess-results, fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

Josef Kovařík

21.5.2019  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky