Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

9. ročník Memoriálu Jana Kováře pro Kubu Roubalíka, krajským přeborníkem Karel Malinovský

V neděli 12. Května 2019 se do sokolovny v Hošťálkové sjelo 103 šachistů a šachistek z celé ČR, aby si to v devítikolovém rapid turnaji rozdali nejen o turnajové ceny, ale také o tituly krajských přeborníků pro tento rok. Hrálo se tempem 13 minut + 2s za tah.

Přestože nepřijel první nasazený GM Vojta Plát, tak pořadatelé neměli důvod smutnit. V letošním ročníku jednak překonali hranici 100 hráčů, dále také přivítali 6 mezinárodních mistrů, 7 hráčů úrovně FM, sólovou netitulovanou jednotku Kubu Roubalíka a mnoho silných hráčů úrovně KM. Ještě 32 nasazený hráč měl elo přes 2000! Mezinárodní nádech dodali turnaji manželé Motúzovi.Pro hráče bylo pro letošní ročník přichystáno hned několik novinek. První z nich byl online přenos, který probíhal na šachových stránkách Vlčnova, dále bylo v sále promítací plátno, kde se jednak zveřejňovalo rozlosování, ale také přenos samotných partií. Poslední překvapení se odehrálo až na úplném závěru, kdy přijel předávat ceny mládežnickým kategoriím mezinárodní mistr a manažer reprezentace mládeže ČR pan Petr Pisk.

Během celého dne se mohli hráči a jejich doprovody občerstvovat v bufetu, kde bylo přichytáno jednak velké množství nápojů, ale také cukrovinek či jiných pochutin. V ceně startovného, které činilo 150Kč (hráči ZK, ženy, studenti a mládež 130Kč), byl i oběd. Zde k překvapení nás pořadatelů, ale hlavně i hráčů, bylo dovezeno kuře s rýží. Všichni jsme očekávali, že bude řízek s bramborovým salátem. Chyba vznikla na straně kuchyně, která k překvapení všech uvařila tento oběd. Pevně však doufáme, že se všichni i takto dobře naobědvali a pro příští rok již máme doopravdy slíbený řízek s bramborovým salátem! Nu, již teď se mi sbíhají sliny :-).Devítikolový rapid při takovém počtu lidí, je vlastně maraton, proto patří velký respekt a poděkování všem hráčům! Zvládli jste to skvěle. :-) Vítěz však může být jenom jeden. Tím se stal se ziskem 7,5 bodu Kuba Roubalík (Duras BVK). Druhý skončil jen s horším pomocným hodnocením Karel Malinovský ze Slávie Kroměříž. Bronzovou příčku bral se ziskem 7 bodů a nejlepším pomocným hodnocením Jarda Bureš (Slavoj Poruba). Vyzdvihnout se musí výkon také Miry Beneše, který se umístil na 6. místě a to byl nasazen až jako číslo 35!! Nejlepší ženou turnaje se stala Jana Zpěváková (ŠK Staré Město) se ziskem 5,5 bodu. Nejlepším juniorem se stal Šimon Londin (Sportovní klub Prostějov) se ziskem 6 bodů, nejlepším dorostencem se stal hošťalkovský Ondra Vraj se ziskem 4,5 bodu. Do 16, 14 i 12 let vyhrál Tadeáš Hladký z Jundrova (Brno) se ziskem 4,5 bodu. Nezapomnělo se ani na nejmladší, těmi byli Navrátil Marek (Šo Morkovice) a Pavel Petrovický (Val. Meziříčí).


Zleva hlavní rozhodčí Patrik Navrátil, ředitel turnaje Josef Bednařík, vítěz turnaje Jakub Roubalík, manažer reprezentace mládeže ČR Petr Pisk a sponzor turnaje Milan Kovář

Pohled na první desítku:


Letošní Memoriál Jana Kováře se hrál zároveň jako krajský přebor v rapidu. Rozdávalo se celkem pět krajských cen. Přeborníkem kraje v kategorii můžu, se stal se ziskem 7,5 bodu, Karel Malinovský (Slavie Kroměříž), přebornicí kraje se stala Jana Zpěváková (ŠK Staré Město) se ziskem 5,5 bodu, nejlepším juniorem se stal Jakub Rýšánek (Val. Meziříčí, 5,5 bodu), nejlepším dorostencem byl Ondra Vraj (Šachy Hošťálková, 4,5 bodu).

Na závěr nesmíme zapomenout poděkovat sponzorům celého turnaje, jmenovitě panu Milanu Kovářovi, všem hráčům za účast a mým spolupořadatelům za pomoc při organizaci. Pevně věřím, že jsme si letošní ročník všichni užili a my se již těšíme na viděnou na příštím již 10. Ročníku Memoriálu Jana Kováře!

Josef Bednařík

Odkaz na výsledky: ZDE


Odkaz na fotogalerii turnaje: ZDE


Odkaz na online přenos: ZDE


Odkaz na článek pana Babuly: ZDE


Odkaz na stránky Kroměříže: ZDE
Pohled na hrací sál

14.5.2019  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky