Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

1. VASTO Tour jde do finále

Sto šachistů moravských a dva šachisté ze Slovenska se představili na čtvrtém turnaji mládežnické série 1. VASTO Tour 2018-2019 na vsetínských Maštaliskách. Historické prostory obsadili hráči čtyř kategorií, poprvé se v samostatné skupině představili děti do devíti let, které byly na předchozích podujetích zařazeny do kategorie jedenáctiletých, byť byly vždy oceněny zvlášť.

Sedmnácti nejmladším šachistům dominoval Filip Trčálek ze Sokola Ústí, druhý skončil Petr Koželuha za ZŠ Integra Vsetín, třetí Jan Macháň z Bystřice pod Hostýnem. Mezi děvčaty byla nejlepší ústecká Ema Trčálková.

Mezi dvaceti osmi šachisty do jedenácti let zvítězil Matyáš Babica ze Zbrojovky Vsetín, druhý skončil Pavel Petrovický ze ZŠ Salvátor Valašské Meziříčí, třetí Michal Kamlar z Valašské Bystřice. Juliána Grycmanová ze Sokola Ústí zvítězila mezi děvčaty.

Dvacet osm účastníků měla kategorie do třinácti let. Zde byl nejlepší Jan Baránek z ŠK Zlín, druhé místo obsadil Jáchym Štědrý ze Zbrojovky Vsetín, třetí jeho oddílový kolega Matyáš Zajíček. Děvčatům vévodila Hedvika Režná z ŠK Zlín.

Třicet borců se představilo v nejstarší kategorii do šestnácti let, kam se tradičně zařazují i nejlepší šachisté z mladších kategorií. V této elitní skupině zvítězil Matěj Kovář ze Sokola Ústí před Jakubem Mařákem z ŠK Zlín a Lukášem Vaštíkem z Považského Podhradia. Nejlepší z dívek byla Amálie Zádrapová ze Zbrojovky Vsetín.

Kompletní přehled výsledků si můžete prohlédnout v excelové tabulce zde, případně podrobné statistiky studovat v chess-results, fotogalerii ze vsetínských Maštalisek si můžete prohlížet zde.

Série 1. VASTO Tour je série otevřená všem šachistům do šestnácti let, registrovaným i neregistrovaným, z Moravy, Čech, Slovenska, případně i odjinud. Zároveň se ale po celou sezónu hrála jako kvalifikace šachistů ze vsetínského okresu, z nichž se ti nejlepší střetnou o titul přeborníka Valašska. Tento finálový turnaj se uskuteční na ZŠ Integra Vsetín v sobotu 4. května a představí se na něm čtyři osmičky hráčů, jež se utkají v turnaji hraném systémem každý s každým. V přiložené excelové tabulce můžete vidět jejich sestavy.

Závěrečného turnaje se zúčastní jedenáct šachistů ze Zbrojovky Vsetín, osm šachistů ze Sokola Ústí, tři z Karolinky, tři ze Zašové, dva z Valašské Bystřice, dva ze ZŠ Salvátor Valašské Meziříčí a po jednom z Bystřičky, Hošťálkové a ze ZŠ Integra Vsetín.

Josef Kovařík

29.4.2019  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky