Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

23.6.2021Kalendář akcí - Přidány propozice akce 12. Memoriál Jana Kováře
22.6.2021Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (PROPOZICE FIDE Open Staré Město 13.-21.08.2021)
Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Propozice krajské výpravy do Starého Města 13.-21.08.2021)
Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (PROPOZICE Turnaj přátelství Olomouc 12.-15.08.2021)
Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Propozice krajské výpravy do Starého Města 13.-21.08.2021)
Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Propozice krajské výpravy na Turnaj přátelství 12.-15.08.2021)

Zlínsko zná finalisty krajského přeboru škol

Na přelomu listopadu a prosince se uskutečnily okresní přebory škol. Na Vsetínsku se zúčastnilo 28 družstev, v nich 122 šachistů. Do krajského finále postupují v nejmladší kategorii ZŠ Francova Lhota a ZŠ Integra Vsetín, v prostřední kategorii ZŠ Valašská Polanka a ZŠ Vsetín-Ohrada, mezi středoškoláky se představí SPŠS Vsetín a Masarykovo gymnázium Vsetín. Kompletní výsledky v excelových tabulkách zde, podrobné statistiky v chess-results zde, fotogalerie k prohlédnutí zde.

Na Uherskohradišťsku usedlo k šachovnicím 14 družstev a 64 šachistů. Středoškolské týmy se přihlásily jen dva, takže postoupily automaticky. Tento region budou zastupovat v krajském kole ZŠ Boršice a ZŠ TGM Mařatice, dále Gymnázium Uherské Hradiště a ZŠ Staré Město, středoškolské reprezentanty přiveze v týmech „A“ a „B“ Gymnázium Uherské Hradiště. Kompletní výsledky v excelových tabulkách zde, podrobné statistiky v chess-results zde, fotogalerie k prohlédnutí zde.

Třetí turnaj se konal v Kroměříži, kde se utkalo celkem 17 družstev, u šachovnic usedlo 78 hráčů. Do krajského finále vyjedou nejmladší zástupci 1. ZŠ Holešov a ZŠ Slovan Kroměříž, mezi druhostupňovými šachisty i mezi středoškoláky se představí týmy z Gymnázia Kroměříž a z AG Kroměříž. Kompletní výsledky v excelových tabulkách zde, podrobné statistiky jednotlivých utkání i fotogalerii můžete studovat v chess-results zde.

Poslední okresní turnaj proběhl ve Zlíně, kde si zahrálo 9 družstev a 41 šachistů. Také zde se přihlásily jen dva středoškolské týmy, které postoupily rovnou do krajského kola. V něm se tedy představí ZŠ Zlín-Malenovice tř. Svobody, 2. ZŠ Napajedla, Gymnázium Lesní čtvrť Zlín, ZŠ Brumov-Bylnice a středoškolská družstva z Gymnázia Lesní čtvrť Zlín a z Gymnázia Jana Pivečky Slavičín. Kompletní výsledky v excelových tabulkách zde, podrobné statistiky jednotlivých utkání najdete v chess-results zde.

Chtěl bych poděkovat za organizaci i zdárný průběh okresních kol všem svým spolupracovníkům z Valašské Polanky, dále do Uherského Hradiště, resp. Kunovic Pavlu Růčkovi, do Kroměříže Rostislavu Huňovi a Josefu Tomkovi do Zlína. Krajský přebor škol se posledních šest let vždy konal ve Zlíně, 6. února se tentokrát uskuteční na Vsetíně. Všichni postupující budou včas pozváni.


Josef Kovařík

10.12.2018  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky