Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

14.6.2021Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
11.6.2021Komise mládeže - Přidán dokument (propozice GP v rapid šachu 2020/2021)
Kalendář akcí - Přidány propozice akce GP v rapid šachu do 14 let - 2.turnaj
Kalendář akcí - Přidány propozice akce GP v rapid šachu do 14 let - 1.turnaj

Víkendové soustředění ve Vsetíně

O víkendu 11. - 13. května 2018 se ve Vsetíně konalo výběrové soustředění pro mladé talentované šachisty. Soustředění se zúčastnilo 9 hráčů, většina z nich z krajské Listiny talentů.

Už dlouho jsem plánoval uspořádání soustředění, na kterém by nebylo příliš mnoho hráčů, místo toho intenzivnější práce a individuální zaměření v malé partě vybraných hráčů. Právě věnovat svůj čas intenzivnímu tréninku a hraní modelových partií na studovaná zahájení je mnohem lepší cesta pro nejlepší mládežníky v kraji, než hraní sobotních rapidových turnajů, které jsou vhodné spíš jako náborové akce pro méně zkušené hráče.

Výběr účastníků se podařil velice dobře a soustředění se zúčastnila velká část krajské mládežnické špičky (Filip Matůš, Adéla Bierská, Viktorie Všetulová, Nela Otáhalová, Amálka Zádrapová, Antonín Randus, Jakub Matůš, Matěj Kopecký, Denis Noščák, krátce před soustředěním onemocněla Marie Vaňková).

Před soustředěním všichni účastníci dostali studijní materiály k samostatné přípravě na soustředění. Takže na soustředění přijeli už připravení své znalosti prohlubovat.

V průběhu víkendu jsme pracovali především ve dvojičkách. Část času pracovaly dvojičky společně s trenérem, část se věnovaly samostatnému studiu, konzultacím a cvičným partiím. Celkově byla témata postavená přesně na míru jednotlivým účastníkům, takže někteří měli zaměření na francouzskou, jiní na dračí sicilskou, další na severský gambit.

Všichni dohromady pak měli společnou řešitelskou soutěž, kterou stoprocentním výsledkem ovládli Filip Matůš a Adéla Bierská. Ve znalostech mistrů světa pak vládly dívky - Amálka Zádrapová a Adéla Bierská. V turnaji v holanďanech, kdy se v jednotlivých hrách měnili spoluhráči, byl nejúspěšnější Filip.



Momentka z doprovodného turnaje v holanďanech

Soustředění se konalo bez finanční podpory Šachového svazu či jiných institucí, pouze z nadšenectví organizátorů a účastníků. Celkově se soustředění podařilo velice dobře a těším se na další podobné akce.

Martin Beil

21.6.2018  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: Mládež



Archiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky