Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.1.2022Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (4. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (3. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (2. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (1. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (úvodní zpráva)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

V Hošťálkové se hrál krajský přebor v rapid šachu, vítězem IM Pavel Zpěvák

V neděli 13. května se v Hošťálkové konal další ročník rapid turnaje Memoriál Jana Kováře. I letos se do místní sokolovny sjelo přes 80 šachistů a šachistek, aby se utkali nejen o trůn vítěze turnaje, ale i o posty krajských přeborníků. Hrálo se tempem 2x 13 minut na partii + 2 sekundy přídavek na tah. Letošní ročník znovu ukázal sílu turnaje, když se na start postavila hned pětice hráčů mající před jménem titul IM a další čtveřice FM, která měla i mezinárodní zastoupení v podobě slovenského Karola Motúze. Ještě 26 nasazený hráč měl elo přes 2000!

Po 9 kolech se nakonec celkovým vítězem stal IM Ladislav Stratil z Velkých Losin se ziskem 7,5 bodu. Druhý IM Pavel Zpěvák získal 7 bodů, stejně bodů získal i třetí IM Jan Sosna, měl však horší pomocné hodnocení. Jak již bylo zmíněno, tak turnaj se hrál zároveň jako krajský přebor Zlínského kraje. Po velkém boji se nakonec přeborníkem ZK stal IM Pavel Zpěvák z ŠO Kunovice před Petrem Kapustou ze Slavie Kroměříž. Oba se stejným ziskem 7 bodů!

Nejlepší ženou nejen v kraji, ale i v celém turnaji, byla Zdenka Vránová ze Starého Města (5 bodů, 29. místo). Nejlepším juniorem i dorostencem zároveň se pro následující rok stal Ondra Vraj z pořádajícího oddílu Šachy Hošťálková. Ondra získal 6 bodů a obsadil 13. Místo. Ve vedlejší kategorii se do 16 let stal nejlepším hráčem turnaje nadějný mladý talent Viktor Šimek z ŠK Zlín.

V neposlední řadě je důležité zmínit poděkování hlavnímu sponzorovi turnaje Milanovi Kovářovi a rodině! Díky kterým můžeme opakovaně Memoriál Jana Kováře pořádat. Poděkování patří také všem hráčům za bezproblémový průběh turnaje a paním kuchařkám za připravení výborného obědu v podobě bramborového salátu s řízkem. Příští rok pravděpodobně 12. května 2019 se budeme znovu těšit na setkání na dalším ročníku Memoriálu Jana Kováře!

Odkaz na výsledky: zde

Fotogalerie: zdeJosef Bednařík

20.6.2018  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky