Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

1. VASTO Tour pokračovala ve Valašské Polance

Osmdesát sedm šachistů se zúčastnilo třetího turnaje 1. VASTO Tour ve Valašské Polance, který společnými silami uspořádali šachisté Sokola Ústí, zástupci sportovní komise Obecního úřadu Valašské Polanky a Valašský šachový klub mládeže. Hrálo se v sobotu 17. února, kdy začínaly v našem kraji jarní prázdniny. Úvod turnaje byl příjemně poznamenán skvělým výsledkem našich hokejistů, kteří ráno porazili Kanadu, a zejména nečekaným zlatem Ester Ledecké na lyžařské trati.

Hrálo se tedy v uvolněné pozitivní atmosféře, deset šachistů se vzhledem ke své kvalitní výkonnosti představilo ve vyšších kategoriích. A i zde patřili svými výkony k ozdobám turnaje. V elitní kategorii do šestnácti let zvítězil mezi sedmnácti účastníky desetiletý Antonín Randus ze Sokola Ústí před Jakubem Mařákem z Holešova, oba získali v sedmi kolech 5,5 bodu. Třetí skončil Gabriel Kamas ze Zbrojovky Vsetín se ziskem 5 bodů. Kompletní výsledky můžete studovat v chess-results.

V kategorii do třinácti let zasáhlo do partií třiadvacet šachistů. Zvítězil zde devítiletý borec z Trenčína Jakub Orgoň, jenž získal 6 bodů. Druhý Pavel Kučera z Valašského Meziříčí uhrál 5,5 bodu, třetí Jan Pfeifer ze Slavičína 5 bodů. Kompletní výsledky můžete studovat v chess-results.

V kategorii do jedenácti let nastoupilo nejvíce hráčů, dvacet sedm. Nejlepší z nich byl Jáchym Gargulák ze Zlína, dokázal porazit všechny své soupeře a získat 7 bodů. Stříbrný Michal Kamlar z Valašské Bystřice a bronzový Lukáš Křenek ze Zašové uhráli 5 bodů. Kompletní výsledky můžete studovat v chess-results.

V nejmladší kategorii začínajících šachistů ve věku do devíti let se k šachovnicím usadilo sedmnáct hráčů. I vítěz v této skupině Jan Suchánek ze Zlína vyhrál ve všech duelech a získal tak 7 bodů. Druhá skončila se 6 body Karolína Kovářová ze Sokola Ústí a třetí Jan Ondrušek z Rožnova pod Radhoštěm, který uhrál 4,5 bodu. Kompletní výsledky můžete studovat v chess-results.

Fotogalerii z Valašské Polanky si můžete prohlédnout zde. Letošní mládežnická série 1. VASTO Tour vyvrcholí v sobotu 14. dubna na vsetínských Maštaliskách. Zde budou dekorováni i nejlepší šachisté Valašska za celý ročník soutěže. Průběžné pořadí Mistrovství mládeže Valašska se nachází v excelových tabulkách zde.

Josef Kovařík

25.2.2018  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky