Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

Roubalík, Pfeffer a Phamová, mistry Moravy

Velmi úspěšná, byla početná výprava našeho kraje na Přeboru Moravy a Slezska v Rosicích u Brna. Mezi rekordním počtem 218 hráčů se zúčastnilo 51 hráčů z devíti oddíl našeho kraje. Nejen proto byl Zlínský kraj opět nejúspěšnější, celkovým ziskem 3 zlatých dvou stříbrných a jedné bronzové medaile.
V kategorii do 16 let s naprostým přehledem vyhrál Jakub Roubalík ( ŠK Zlín) se ziskem 7,5 bodu.Výborně si vedla také Šárka Valešová ( 6,5 bodu ), která vybojovala skvělé 5. místo. Za očekáváním naopak dopadli Martin Dvořák (Sokol Postoupky), který skončil na 10. místě a Václav Fiala (SK Boršice) na 16. místě (oba 5,5 bodu).
V kategorii do 14 let se do první šestnáctky hráčů vešlo 7 reprezentantů našeho kraje. Nejlepší z nich skončil jedenáctiletý Luděk Volčík na 5. místě. Sedmým místem vybojoval postup ještě Adam Gabriel . Za to Erik Pfeffer( všichni Boršice) skočil těsně za postupem na 10. místě , stejně jako Jan Ryšavý ( Sokol Postoupky) na 12. místě.
I další kategorie , hráčů do 12 let patřila hráčům Boršic. A to díky suverénnímu výkonu Dominika Pfeffra, který celou kategorii vyhrál ziskem 8,5 bodu. Příjemným překvapením je 5. místo Ondřeje Karlíka ( Zbrojovka Vsetín), který si ziskem pátého místa , vybojoval postup na M ČR. O tuto možnost srdnatě bojoval i Vojta Dobeš ( Staré Město), který nakonec skončil na Osmém nepostupovém místě. Stejně jako dvanáctý Eduard Meduna ( Rožnov pod Radhoštěm) a patnáctý Jan Palášek ( Sokol Postoupky).
V nejmladší kategorii do 10 let si nejlépe vedla Martina Fusková( Staré Město) na 7. místě , osmý skončil Jakub Zatloukal ( TJ Napajedla) a devátý Richard Štefaník( Staré Město). V dívčí kategorii se tri dívek z našeho kraje seřadilo za vítěznou Ševčíkovou. Druhá skončila Xuan Mai Phamová( ŠK Zlín), před Janou Zpěvákovou ( Staré Město) a Anetou Tomečkovou ( Sokol Postoupky). Stejné pořadí pořadí bylo i v kategorii do 14 let, kde náš kraj vybojoval kompletní sadu medailí. K té přidala ještě Kateřina Zpěváková ( Staré Město) stříbrnou medaili v kategorii do 16 let. V kategorii do 12 let skončili naše dívky těsně za medailovými místy. Čtvrtá skončila Lenka Blechová ( KK OSvětimany), pátá Martina Kociánová ( TJ Zborovice) a šestá Kateřina Budíková ( KK Osvětimany).

Soubor ke stažení (doc)

29.10.2006  |  přidal: Vladimír Opluštil   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky