Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Krajská výprava na Talent Cup 2017

Další ročník mezinárodního mládežnického turnaje Talent Cup v Malenovicích (ne těch zlínských, ale v Beskydech) se uskutečnil od čtvrtka 14. do neděle 17. prosince. Na turnaj se vypravila i početná krajská výprava Zlínského kraje.

V naší krajské výpravě bylo 19 hráčů z pěti oddílů našeho kraje (Kunovice, Staré Město, Ústí, Vsetín a Zlín-Malenovice,), o které se starala čtveřice trenérů (Josef Tomek, Matyáš Kovařík, David Trčálek a vedoucí výpravy Martin Beil). Včetně doprovázejících rodičů jsme byli jednou z největších výprav na turnaji, celkem 28 lidí. Po více než dvou měsících příprav celé výpravy, domlouvání hráčů, řešení náhradníků, doplňování přihlášek, domlouvání trenérů, ubytování i dopravy, se podařila další hodnotná akce, která nám všem (a hlavně zúčastněným dětem) byla zaslouženou odměnou.

Pěkně uspořádaný turnaj, pořádaný Beskydskou šachovou školou, se hrál ve třech kategoriích – pro hráče do 15 (tam se hrálo tempem hodina na partii +30 sekund na každý tah, sedmikolový turnaj), 11 a 9 let (v obou mladších kategoriích 45 minut na partii +30 sekund za každý tah, devět kol) a zúčastnilo se jej celkem 146 hráčů s České republiky, Slovenska, Polska a Španělska. Kvalita jednotlivých turnajů nejen zásluhou účasti nejlepších frýdeckých mládežníků byla velmi slušná.

Hráčům naší výpravy se podařilo medailově uspět v celkovém pořadí každé z těchto kategorií. Mezi nejstaršími vybojoval třetí místo Filip Matůš, v prostřední kategorii skončil na skvělém druhém místě Toník Randus a mezi nejmladšími uhrál bronzové umístění Kuba Matůš. Klukům ze Sokola Ústí se zkrátka podařil výborný turnaj! Podrobněji rozebírá výsledky ústeckých borců David Trčálek v článku na oddílových stránkách.


Toník Randus zahrál výborný turnaj! Na fotografii přebírá medaili a pohár za druhé místo v kategorii do 11 let.

Hodnotné výsledky se podařily i dalším hráčům, například Michal Černý v kategorii do 11 let skončil jen těsně za medailovými pozicemi, ve stejné kategorii hráli na špici turnaje také Vojta Hobza a Matěj Kopecký. Dobrou práci v partiích i rozborech předvedli všichni hráči krajské výpravy, množství šachové práce bylo díky vyššímu počtu trenérů a jejich intenzivní práci obrovské. Mimo rámec krajské výpravy se turnaje zúčastnili i další hráči z Postoupek (z nich nejlepší Tomáš Daniel Kubín na 7. místě v nejmladší kategorii) a ze Vsetína (Amálka Zádrapová vybojovala stříbro mezi nejmladšími dívkami).

Celkově se celý turnaj i naše krajská výprava podařily velice dobře. Příští rok se v předvánočním čase snad zase sejdeme v podobně hojném počtu a se stejným šachovým nadšením :-)

Výsledky chess-results.
Propozice krajské výpravy jsou zde a závěrečná zpráva o krajské výpravě zde .
Články na webech Ústí a Postoupek .

Martin Beil


21.12.2017  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky