Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.1.2022Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (4. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (3. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (2. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (1. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (úvodní zpráva)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Krajské finále přeboru škol zná již své obsazení

Kompletní čtveřice okresních přeborů škol již v našem kraji proběhla, a tak víme, která družstva se představí ve Zlíně v pátek 9. února 2018 v krajském přeboru. Hlavní porce turnajů proběhla v prvním prosincovém týdnu, 5. 12. v Kroměříži, 8. 12. v Uherském Hradišti a ve Zlíně. Již 22. listopadu se hrál okresní přebor škol na Vsetíně.

Na Vsetíně se představilo celkem 28 družstev, v nichž k šachovnicím usedlo 126 hráčů. V krajském finále se představí v nejmladší kategorii ZŠ Integra Vsetín a ZŠ Valašská Polanka, v kategorii 6. - 9. tříd ZŠ Valašská Polanka a Masarykovo gymnázium Vsetín, mezi středoškoláky SPŠS Vsetín a Masarykovo gymnázium Vsetín. Kompletní přehled i s osobními statistikami můžete studovat v chess-results zde.

V Kroměříži se utkalo 19 družstev a v nich 80 šachistů. V kategorii 1. - 5. tříd se do Zlína nominovaly ZŠ Slovan Kroměříž a ZŠ Holešov, ve starší kategorii ZŠ Litenčice a ZŠ TGM Bystřice pod Hostýnem, v kategorii středních škol Gymnázium Kroměříž a Obchodní akademie Kroměříž. Kompletní přehled výsledků visí v chess-results zde.

Ve Zlíně-Malenovicích usedlo k šachovnicím 11 družstev a 44 šachistů. Do krajského přeboru získaly vstupenky v mladších kategoriích ZŠ Zlín-Malenovice, tř. Svobody a ZŠ Zlín-Podhoří, resp. ZŠ Želechovice a ZŠ Zlín-Malenovice a v kategorii středoškolských týmů áčko a béčko Gymnázia Lesní čtvrť Zlín. Kompletní přehled výsledků visí v chess-results zde.

V Uherském Hradišti nastoupilo 11 družstev a v nich se představilo 46 šachistů. V kategorii I. stupeň základních škol postupují ZŠ Staré Město a ZŠ TGM Mařatice, v kategorii II. stupeň základních škol ZŠ Staré Město a Gymnázium Uherské Hradiště, ve středoškolské kategorii tradičně áčko a béčko Gymnázia Uherské Hradiště. Kompletní přehled výsledků visí v chess-results zde.

Za organizaci turnaje v Kroměříži chci poděkovat Janu Štefkovi, za zlínský turnaj Josefu Tomkovi a za organizaci turnaje v Uherském Hradišti Pavlu Růčkovi. Propozice krajského přeboru škol již visí v sekci kalendář akcí, postupujícím školám bude koncem ledna zaslán navíc tiskopis pro uvedení soupisek.

Josef Kovařík

13.12.2017  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky