Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

1. VASTO Tour odstartoval v Karolince

Další ročník mládežnické šachové série 1. VASTO Tour byl zahájen v sobotu 22. října v Karolince. Ve Valašském národním divadle se sešlo 83 šachistů ve věku do šestnácti let. Více než třetinu obsady tvořily vsetínské děti, bohatě zastoupený byl i domácí celek Karolinky, tradičně i Sokol Ústí. Nechyběli však ani šachisté ze Zašové, Valašské Bystřice, Valašských Klobouků, Bystřičky, Rožnova pod Radhoštěm, Francovy Lhoty, Hovězí, Zubří, Rajnochovic a Valašského Meziříčí. Příjemné bylo, že do Karolinky dorazili také slovenští vyznavači královské hry ze Žiliny či z Trenčína.

Série 1. VASTO Tour není postupová, plní mimo jiné také funkci startovacích či náborových šachových turnajů. Proto se pořadatelé z Valašského šachového klubu mládeže snaží zařazovat děti do takové skupiny, aby si mohli zahrát výkonnostně podobní hráči, věk je proto často jen orientační pomůckou.

Nejmladší skupina je omezena věkem devíti let a k šachovnicím zde usedlo dvanáct dětí. Pořadatelé vyhlásili a předali medaile nejlepší trojici chlapců i nejlepší trojici dívek. Celkově zvítězil Michal Řezníček ze Zbrojovky Vsetín, za ním pak dvojice děvčat Karolína Kovářová a Juliána Grycmanová ze Sokola Ústí.
V kategorii do jedenácti let se utkalo dvacet osm šachistů. Všechny kluky nechala za sebou Nina Čirská ze Žiliny, druhý skončil Vojtěch Ondrušek z Rožnova pod Radhoštěm a třetí David Hrbáček z Francovy Lhoty.

V kategorii do třinácti let se představilo dvacet šest hráčů. Ovládl ji Antonín Randus ze Sokola Ústí, druhý skončil Štěpán Řezníček ze Zbrojovky Vsetín, na třetím místě ústecký Ondřej Grycman. Mezi děvčaty byla nejlepší Amálie Zádrapová ze Zbrojovky Vsetín, celkově na čtvrtém místě.

Elitní skupina do šestnácti let usedla v počtu sedmnácti přímo na divadelním jevišti. Šestnáct kluků za sebou nechala v konečném pořadí Nela Otáhalová ze Zbrojovky Vsetín. Druhý skončil Jakub Matůš ze Sokola Ústí a třetí Jiří Ptáček ze stejného oddílu, avšak zde hrdě hrající v dresu domácí Karolinky.

Velké poděkování patří řediteli turnaje Vladislavu Bambuškovi a jeho dívčímu týmu v čele s Andreou Křenkovou a Petrou Křupalovou za skvělou přípravu a průběh turnaje. Poděkování patří i velmi mladé sálové čtveřici rozhodčích, která působila ve složení Klára Dančáková, Filip Matůš, David Trčálek a Matyáš Kovařík. Což je další příjemný rozměr této mládežnické série, neboť tito borci patřili k ozdobám série ještě v nedávné minulosti coby hráči.

Kompletní výsledky turnaje v Karolince můžete zkoumat v chess-results zde, případně v excelových tabulkách zde . Nějaké fotografie si můžete prohlédnout zde. Další turnaje série 1. VASTO Tour se uskuteční 9. prosince ve Francově Lhotě, 17. února ve Valašské Polance a 14. dubna v Jablůnce.

Josef Kovařík

22.10.2017  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky