Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.1.2022Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (4. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (3. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (2. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (1. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (úvodní zpráva)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Soustředění Centra talentované mládeže ve Zlíně-Malenovicích

Hned týden po mosteckém rapidovém Mistrovství patřil celý další víkend 16. - 17. září jiné šachové akci pro mládež. Letošní soustředění Centra talentované mládeže se uskutečnilo na Základní škole ve Zlíně-Malenovicích a zúčastnilo se ho 25 mladých šachistů z osmi oddílů Zlínského kraje.

Od sobotního rána do nedělního odpoledne čekal na účastníky intenzivní šachový program pod vedením trenérů Martina Beila, Jakub Roubalíka a Davida Trčálka. Speciální a veliké poděkování patří Josefu Tomkovi, který nám vytvářel pečlivé organizační zázemí. Kromě obědů a sobotní večeře jsme samozřejmě měli připravenou i spoustu svačinek, ovoce, pitný režim. Ubytovaní účastníci přespávali přímo ve škole s karimatkami a spacáky.

Děti byly podle výkonnosti rozdělené do skupin A a B. Letošní skladba účastníků byla výrazně omlazená, většina dětí byla ve věku od 9 do 13 let, mnozí z nich však už ostřílení z různých republikových či moravských mistrovství. Příjemné bylo pestré oddílové složení účastníků, když se zúčastnili hráči z Holešova, Kunovic, Postoupek, Starého Města, Ústí, Vsetína, Zlína a Zlína-Malenovic.


Jakub Roubalík pracoval zejména se zkušenější A-skupinou

Tematicky byl program taktéž zajímavý, když starší A-skupina probírala například využití prostorové převahy, otevřeným zahájením, věžovým koncovkám či útoku při opačných rošádách. Mladší skupina B se věnovala zpevňování základů pěšcových koncovek, plánu v koncovkách, otevřeným zahájením a využití náskoku ve vývinu.


David Trčálek dopřál dětem i trochu protažení těla a práci na zemi :-)

K šachovým akcím mládeže, zejména těm vícedenním, neoddělitelně patří i doprovodný program pro volný čas a pro večerní klid. Večer s deskovými a karetními hrami tentokrát patřil hlavně Osadníkům, veselé hře Túry Múry, holanďanům a klasické karetní „střílečce“ Bang. Podařila se i trocha pohybu, byť deštivé počasí sportování venku moc nepřálo.


Martin Beil s mladší skupinkou – poznáte, jaké téma je znázorněné na magnetické šachovnici?

Celkově se malenovické šachování pěkně podařilo v příjemné pracovní atmosféře a v kamarádské partě dětí. A budu se těšit, že jestli většina těchto mladých nadějí v šachovém studiu nepoleví, může z nich vyrůst řada šikovných šachistů. Závěrem ještě odkaz na fotogalerii a na program soustředění zde.

Martin Beil


23.1.2018  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky