Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.1.2022Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (4. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (3. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (2. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (1. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (úvodní zpráva)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Na vsetínských Maštaliskách se představilo 109 šachistů

Závěrečný turnaj GP Zlínského kraje mládeže se uskutečnil v prostorách historických Maštalisek vedle Vsetínského zámku. K šachovnicím zde usedlo 109 šachistů. Dvanáctý ročník Májového turnaje mládeže se hrál s finanční podporou Zlínského kraje. Po skončení turnaje se podtrhly a sečetly tři nejlepší výkony v sezóně, z čehož mělo vyplynout, kdo nás bude reprezentovat na zářijovém Mistrovství České republiky v rapid šachu mládeže.

V kategorii do deseti let se představilo 52 šachistů a jediný z celého pelotonu dokázal získat sedm bodů - Jakub Matůš ze Sokola Ústí. Druhý skončil Matěj Kopecký ze Zbrojovky Vsetín, třetí Jan Pfeifer ze Slavičína. Nejlepší mezi dívkami byla Klára Spáčilová ze Starého Města. Na MČR vyrazí Viktor Šimek (ŠK Zlín) a Matěj Kopecký. Mezi děvčaty nás bude reprezentovat Klára Spáčilová a též Amálka Zádrapová ze Vsetína, která získala právo startu titulem na MČR do 8 let.


V kategorii dvanáctiletých nastoupilo 35 hráčů, zlato získal Dominik Večeřa z Postoupek, stříbro Jakub Zádrapa ze Zbrojovky Vsetín, bronz Ondřej Grycman ze Sokola Ústí. Zlato mezi dívkami si odvezla Amélie Žáčková z Postoupek. Na MČR v rapidu pojedou Michal Černý (Zlín-Malenovice), Dominik Večeřa, Jan Vávra (Staré Město) a Marie Vaňková (Kunovice). A též Vlastimil Babula ze Starého Města který měl přímý postup, proto hrál celý ročník ve vyšší kategorii.V nejstarší kategorii do čtrnácti let se představilo 22 šachistů. Zvítězil Filip Matůš ze Sokola Ústí před Mikulášem Trávníčkem z Kunovic a Martinem Dvořákem ze Zbrojovky Vsetín. Zlato mezi dívkami si odvezla Viktorie Všetulová ze Starého Města. Na mistrovství republiky získali nominační poukaz Filip Matůš, Lukáš Macháček (Staré Město) a Mikuláš Trávníček. Na MČR pojede také Viktorie Všetulová. K naprosté shodě došlo na druhém dívčím postupovém místě mezi Nelou Otáhalovou ze Zbrojovky Vsetín a Karlou Pospíšilovou ze Sokola Postoupek. Tuto nečekanou situaci bude třeba ještě dořešit. Ale možná by pomohl zisk divoké karty…Kompletní výsledky dvanáctého ročníku Májového turnaje mládeže naleznete v chess-results, nebo v excelové tabulce zde, kompletní součty celého ročníku GP Zlínského kraje můžete studovat zde, fotogalerii z Maštalisek můžete zhlédnout zde.

Josef Kovařík


23.5.2017  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky