Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

V Jablůnce soupeřilo sto deset mladých šachistů

Sto deset šachistů se sjelo v sobotu 11. února do Jablůnky. V prostorách zdejší základní školy se konal již popáté v historii turnaj 1. VASTO Tour. Rozděleny do čtyř skupin usedly děti k šachovnicím v jídelně a jedné učebně. Oproti prvnímu turnaji ve Francově Lhotě se tentokrát představilo asi čtyřicet dalších nových vyznavačů královské hry. Největší výpravy představili zástupci Zbrojovky Vsetín (21 šachistů), Sokola Ústí (14) a ZŠ Integra Vsetín (10).

Jediný, kdo v sobotním klání dokázal sedmkrát zvítězit, byl Martin Klimeš ze Zábřehu v nejmladší věkové skupině do devíti let. Tam zahrála velmi dobře děvčata, druhá skončila Amálie Zádrapová ze Zbrojovky Vsetín a třetí Beáta Orságová ze ZŠ Integra Vsetín. V první patnáctce skončilo hned sedm dívek!

V kategorii do jedenácti let vyhrál Jakub Zádrapa ze Zbrojovky Vsetín před Lukášem Vaštíkem z Povážské Bystrice a Klárou Pšenicovou za Zašové. Do kategorie do třinácti se zařadilo hodně šachistů podstatně mladších, poněvadž v turnajích 1. VASTO Tour se snažíme, aby hráli v té skupině, kam patří spíše výkonnostně, nežli dle věku. Zvítězil zde osmiletý Jakub Matůš ze Sokola Ústí, druhý skončil Lukáš Blaha ze Zábřehu a třetí Adam Kocůrek ze Zbrojovky Vsetín. Nejlepší dívka z této skupiny se jmenuje Klára Kusalová a je ze ZŠ Jablůnka. V kategorii elitní, věkem omezené do šestnácti let, zvítězil Filip Matůš ze Sokola Ústí před Jakubem Zahorčekem z Povážského Podhradia a Markem Blahou ze Zábřehu. Za dívky byla dekorována Nela Otáhalová ze Zbrojovky Vsetín.

Výsledky z Jablůnky můžete podrobně studovat v excelu,, případně v chess-results, fotogalerii můžete zhlédnout zde. TV reportáž můžete vidět zde. Další turnaj 1.VASTO Tour se uskuteční 25. března v Karolince.

Josef Kovařík

13.2.2017  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky