25.3.2024Komise mládeže - Přidán dokument (propozice GP v rapid šachu 2023/2024 - aktualizace o počty postupujících)
Mládež - Přidán turnaj GP 2023/2024 celkově po třech turnajích
Mládež - Přidán turnaj GP 2023/2024 3.turnaj Boršice
Kalendář akcí - Přidána akce 48. Přebor Vsetína (včetně propozic)

GP ve Starém Městě

První letošní turnaj série GP v rapid šachu se konal v sobotu 26.11. ve Starém Městě. Zahrát si přijelo celkem 100 dětí.

Jelikož se žádný pořadatel v tomto termínu nepřihlásil, tak jsem jako předseda komise mládeže našeho kraje musel turnaj zajistit sám, pokud jsem jej nechtěl úplně zrušit. V nabitém kalendáři moc prostoru na přeložení není. Bohužel žádný vhodný sál v okolí nebyl k mání, tak ve spolupráci se Starým Městem se hrálo v jejich klubovně a balkóně společenského centra. Sice to nebylo ideální, ale hráči i přes vysokou účast měli dostatek prostoru pro hru. Zázemí pro doprovod již byl o něco méně komfortní, ale myslím stále ještě v „normě“.

V klubovně hrála nejmladší kategorie do 10 let za účasti 35 dětí. Vítězem se stal s plným počtem sedmi bodů Viktor Šimek, momentálně z ŠK Zlín, kam přestoupil z Malenovic. Druhé místo obsadil Michal Hlúšek z Boršic. Krásné třetí místo pak obsadila Klára Spáčilová ze Starého Města. Čtvrté místo celkově a třetí mezi kluky obsadil Matěj Kopecký ze Vsetína. Druhé místo mezi dívkami obsadila Viktorie Mikulová z EMKaD Holešov, třetí byla Alice Skupinová z Boršic.

Dvě starší kategorie hrály na balkóně. V kategorii do 12 let, která měla též 35 účastníků, zvítězil Michal Černý ze Zlína-Malenovic se 6,5 body. Navázal tak na loňskou sezónu, kdy nejdříve vyhrál 3 turnaje GP v kategorii do 10 let, kterými si zajistil celkovou výhru v seriálu. V posledním turnaji pak hrál o kategorii výš a i zde dokázal zvítězit. Ve Starém Městě si tak připsal pátou výhru v řadě. Druhé místo obsadil Adam Kocůrek ze Vsetína za 6 bodů, třetí místo bral Dominik Večeřa z Postoupek, který měl 5,5 bodu. Mezi dívkami byla nejlepší Marie Vaňková z Kunovic, která skončila celkově na sedmém místě. Druhá byla Amélie Žáčkové z Postoupek, třetí Klára Pšenicová ze Zašové. V této kategorii si ve třetím kole dva hráči sedli špatně. A jelikož jsem jim nechtěl dát nulu, tak po čase jsem si musel vzpomenout, jak ve Swiss manageru udělat ruční nasazení.

I v nejstarší kategorii do 14 let zvítězil mez třicítkou hráčů a hráček první nasazený hráč. S plným počtem bodů se vítězem stal Filip Matůš z Ústí. Druhé místo obsadil talentovaný Vlastimil Babula ze Starého Města za 5,5 bodu. Vlastík má jako jediný hráč z našeho kraje přímý postup na MČR, tak i když věkově je mladší ročník v H12, tak samozřejmě hraje o třídu výše s o 2-3 roky staršími hráči. Třetí místo jako nejlepší z pětibodových získal Lukáš Macháček ze Starého Města. Nejlepší dívkou byla Viktorie Všetulová ze Starého Města, druhá Karla Pospíšilová z Postoupek, třetí Michaela Říhová ze Zašové.

Kaňkou na závěr bylo, když jsem si až při tisku diplomů (při otázce Stani Volčíka, zda mně má pomoct s předáváním medailí) uvědomil, že jsem medaile nechal doma. Tak všem, a hlavně medailistům, velká omluva. Do části oddílů jsem již medaile předal, většina ostatních dostane poštou v nejbližší době. Jak jim píši v omluvném dopise, případným žádostem o opakování ceremoniálu bohužel nebude vyhověno :-).

Kompletní výsledky jsou na chess-results. V excelu pak zde.

1.12.2016  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: Mládež