16.4.2024Nový článek: Usnesení konference ŠSZK
Nový článek: Krajský přebor škol ve Zlíně zná vítěze
7.4.2024Nový článek: Konference Zlínského kraje 2024

Babula vyhrál ve Vnorovech

V neděli 24.9.2006 pořadatelé ze šachového oddílu ŠK Veselí nad Moravou přivítali v Lidovém Domě ve Vnorovech na 5.ročníku Memoriálu Františka Křížka a Milana Grabce 88 hráčů . Turnaj byl silně obsazen o čemž svědčí účast velmistra Vlastimil Babuly , odchovance Havřic , nebo IM Bernáška z Pardubic . Jelikož Vnorovy jsou těsně za hranicemi Zlínského kraje , zahrát si silný turnaj využilo i mnoho hráčů z našeho kraje . Na úvod rozhodčí turnaje pan Petr Galuška z Dubňan poblahopřál k zisku stříbrné medaile z mistrovství Evropy mládeže v kategorii do 12 let Vojtovi Plátovi ze Starého Města . K blahopřání se potleskem připojili i ostatní účastníci turnaje .
Nejvyšší nasazení potvrdil GM Vlastimil Babula z oddílu A64 Grygov, který se ziskem 7,5 bodu z 9 partií zvítězil . Druhé místo též se 7,5 body obsadil Neklan Vyskočil z Durasu Brno , třetí skončil IM Jan Bernášek z Pardubic . Na dalších místech skončili 4. FM Karel Malinovský z A64 Grygov (7b.), 5. FM David Holemář z Loko Brno (7b.) . Šesté místo obsadil nejlepší zástupce našeho kraje Vojta Plát ze Starého Města též ze 7 body následován FM Josefem Mudrákem ze Slavie Kroměříž ( 6,5 b.) a FM Ferou Vránou ze Starého Města ( 6,5 b.) .
Pořadatelé vyhodnotili i nejlépe umístněného hráče s ELEM pod 2000 , kterým se stal Stanislav Volčík st. z Boršic , který celkově skončil na 18.místě ( nasazen jako 47. ), a dále nejlepšího hráče bez ELA , kterým byl Petr Pokorný z Napajedel .
?Poetičtější? zprávu z turnaje včetně fotografií si můžete přečíst od rozhodčího turnaje pana Petra Galušky na stránkách Jihomoravského šachového svazu ve článku pod názvem Ve Veselí to umí ...