Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Babula vyhrál ve Vnorovech

V neděli 24.9.2006 pořadatelé ze šachového oddílu ŠK Veselí nad Moravou přivítali v Lidovém Domě ve Vnorovech na 5.ročníku Memoriálu Františka Křížka a Milana Grabce 88 hráčů . Turnaj byl silně obsazen o čemž svědčí účast velmistra Vlastimil Babuly , odchovance Havřic , nebo IM Bernáška z Pardubic . Jelikož Vnorovy jsou těsně za hranicemi Zlínského kraje , zahrát si silný turnaj využilo i mnoho hráčů z našeho kraje . Na úvod rozhodčí turnaje pan Petr Galuška z Dubňan poblahopřál k zisku stříbrné medaile z mistrovství Evropy mládeže v kategorii do 12 let Vojtovi Plátovi ze Starého Města . K blahopřání se potleskem připojili i ostatní účastníci turnaje .
Nejvyšší nasazení potvrdil GM Vlastimil Babula z oddílu A64 Grygov, který se ziskem 7,5 bodu z 9 partií zvítězil . Druhé místo též se 7,5 body obsadil Neklan Vyskočil z Durasu Brno , třetí skončil IM Jan Bernášek z Pardubic . Na dalších místech skončili 4. FM Karel Malinovský z A64 Grygov (7b.), 5. FM David Holemář z Loko Brno (7b.) . Šesté místo obsadil nejlepší zástupce našeho kraje Vojta Plát ze Starého Města též ze 7 body následován FM Josefem Mudrákem ze Slavie Kroměříž ( 6,5 b.) a FM Ferou Vránou ze Starého Města ( 6,5 b.) .
Pořadatelé vyhodnotili i nejlépe umístněného hráče s ELEM pod 2000 , kterým se stal Stanislav Volčík st. z Boršic , který celkově skončil na 18.místě ( nasazen jako 47. ), a dále nejlepšího hráče bez ELA , kterým byl Petr Pokorný z Napajedel .
?Poetičtější? zprávu z turnaje včetně fotografií si můžete přečíst od rozhodčího turnaje pana Petra Galušky na stránkách Jihomoravského šachového svazu ve článku pod názvem Ve Veselí to umí ...
. Výsledky si můžete prohlédnout v přiloženém souboru

Soubor ke stažení (XLS)

27.9.2006  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky