Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

Úvodní víkend v ligách mládeže

O víkendu 1. - 2. října se naplno rozběhly mládežnické soutěže družstev - Extraliga a 1. ligy mládeže. V Extralize náš kraj zastupují Staré Město a Hošťálková, v 1. lize skupině D (dříve východ) pak trojice týmů ŠK Zlín, Zbrojovka Vsetín a béčko Starého Města.

Extraligu má po prvních čtyř kolech výborně rozehranou A-tým Starého Města, který obhajuje bronzové medaile z loňského ročníku. Tým nastoupil ve složení Martin Húsek, Ondra Stuchlý, František Mrkus, Matyáš Kovařík (host ze Vsetína), Lucka Ambrožová a Lukáš Macháček, kvůli účasti na Mistrovství světa mládeže úvodní víkend vynechal Saša Skalský.

Na úvod staroměstský tým těsně porazil hráče Poličky 3,5 - 2,5, kdy prý hlavně v Lucčině partii šlo nejen o bod, ale hrálo se i o srdeční zdraví všech přihlížejících:-) Ve druhém kole vítězství nad Lokomotivou Brno 4,5 - 1,5, ve třetím porážka se silnými Polabinami 2 - 4 a na závěr víkendu vítězství nad Jičínem v poměru 3,5 - 2,5. Podrobněji v článku na webu Starého Města.

Extraligovým nováčkem je tým Sokola Hošťálková (Tomáš Zajiček, Martin Nehyba, Ondřej Vraj, Karel Vraj, Radek Zgarba, Ludvík Procházka, Martina Hartingerová), který svým složením pokrývá snad polovinu střední Evropy od Dolní Lhoty u Luhačovic až po Libinu u Šumperka. Čest domácích v něm hájí šikovní hošťálkovští odchovanci bratři Vrajové. V prvním kole tým Hošťálkové prohrál s Lokomotivou Brno těsně 2,5 - 3,5, ve druhém skvělé vítězství nad Poličkou 4,5 - 1,5, ve třetím prohra s Jičínem 1 - 5 a ve čtvrtém s Polabinami 2 - 4. Nejlepším hráčem hošťálkovského víkendu byl Ondra Vraj, který uhrál výborné 3 body ze 4 partií proti velmi zdatným soupeřům na třetí extraligové šachovnici.

Po úvodním víkendu je tak v Extraligové tabulce Staré Město na třetím místě jen bod za vedoucí Orlovou, Hošťálková je v průběžném pořadí šestá.

V 1. lize mládeže nejlépe odstartoval tým Zlína (Martin Hronek, Kryštof Suchánek, Hanuš Suchánek, Štěpán Hronek, Michal Černý, Viktor Šimek), který díky dobré spolupráci s oddílem Zlín-Malenovice vhodně doplnil mladší hráče na zadní šachovnice a v úvodním víkendu postupně zvítězil 5 - 1 nad Prostějovem, 4,5 - 1,5 nad béčkem Starého Města a 4,5 - 1,5 nad Zbrojovkou Vsetín. ŠK Zlín tak průběžně vede v tabulce 12ti účastníků 1. ligy D o skóre před Interchessem Frýdek-Místek a B-týmem BŠŠ Frýdek-Místek. Ve zlínském týmu se výborně dařilo Martinu Hronkovi a Míšovi Černému, kteří zvládli úvodní tři kola se stoprocentním bodovým ziskem.

Solidní prvoligový úvod zaznamenali i vsetínští (Jakub Jiříček, Adéla Bierská, Pavel Budík, Martin Dvořák, Klára Dančáková, Štěpán Řezníček, Patrik Řezníček, Šimon Šak), kteří na úvod remizovali s B-týmem Starého Města 3 - 3, pak porazili Prostějov 4 - 2 a po nedělní porážce 1,5 - 4,5 se Zlínem jsou na průběžném šestém místě. Béčko Starého Města (David Kovařík, Jan Nekarda, Miky Trávníček, Albert Zelnitius, Vlastík Babula, Viktorka Všetulová, Roman Lapčík, Jan Vávra) je po remíze se Vsetínem 3 - 3, prohře se Zlínem 1,5 - 4,5 a těsné porážce s Prostějovem 2,5 - 3,5 na průběžné desáté pozici. Tabulku 1. ligy po 3. kole najdete zde.

Podrobnější články o vystoupení družstev z našeho kraje se brzy objeví na stránkách jednotlivých oddílů. Obě ligové soutěže budou pokračovat dalšími zápasy v sobotu 3. prosince.

Martin Beil

3.10.2016  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky