Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Soustředění CTM ve Zlíně-Malenovicích

O víkendu 17. - 18. září se na Základní škole ve Zlíně-Malenovicích konalo krajské soustředění Centra talentované mládeže. V příjemné šachové atmosféře se šachově vzdělávalo 17 mladých šachistů.

Poprvé se krajské soustředění konalo ve Zlíně-Malenovicích, což je také oceněním obrovského vzestupu malenovické mládeže v posledních letech. Výborná práce hlavního malenovického trenéra Josefa Tomka je na dětech vidět, jsou do šachů nadšení, rádi hrají i trénují. A jak říká sám pan Tomek, cílem není jen samotná hra, ale především výchova dětí ke slušnosti a pracovitosti.

Včetně osmi malenovických dětí se soustředění zúčastnilo celkem 17 šikovných mladých šachistů z pěti oddílů (Zlín-Malenovice, Holešov, ŠK Zlín, Kunovice a Sokol Ústí). Byli rozděleni do dvou skupin A a B podle své výkonnosti. V sobotu se o skupinu A staral vynikající zlínský šachista Jakub Roubalík, o skupinu B vedoucí CTM Martin Beil. V neděli měl A-skupinu na starosti M.Beil a B-skupinu si vzal do parády trenérský mág ze Sokola Ústí David Trčálek.

V průběhu víkendu jsme se věnovali řadě zajímavých témat. Koncovkám (základy i pokročilejší ukázky), taktice a propočtu variant, strategii a plánování hry, ukázkám partií šachových klasiků i rozborům zahájení. Sehráli jsme také několik cvičných partií, které jsme pak s dětmi rozebírali a nacházeli v nich poučení pro příště.


Účastníci krajského soustředění na sobotní společné fotce

V A-skupině byl ve cvičných partiích nejúspěšnější Patrik Richvalský, za aktivitu na trénincích byl oceněný Kryštof Suchánek a za řešitelskou soutěž Ondra Grycman.


Kryštof Suchánek, Patrik Richvalský a Ondřej Grycman

V B-skupině cvičné partie nejlépe zvládl Vojtěch Hobza, nejaktivnějším borcem na tréninku byl Adam Samohýl a nejlepší řešitelkou Maruška Vaňková.


Vojtěch Hobza, Adam Samohýl a Marie Vaňková

Celé soustředění hodnotím jako velmi úspěšné. Omlazené složení krajských skupinek je příslibem do budoucna. Dobrá parta a spolupráce mezi dětmi i trenéry z různých míst kraje je jedním z hlavních významů činnosti krajského Centra talentované mládeže. A jsem rád, že když táhneme za jeden provaz, dokážeme společně udělat dobrý kus práce.

Fotogalerii z celého soustředění najdete zde, přehled o programu celého soustředění v příloze článku. Za zdárný chod celého soustředění patří poděkování nejen trojici trenérů, ale také panu Tomkovi a panu Punčochářovi z Malenovic, kteří nám po celou dobu soustředění vytvářeli výborné zázemí a příjemné domácí prostředí.

Martin BeilSoubor ke stažení (pdf)

4.1.2017  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky