Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

Valašská Bystřice 2016

Už poosmé se sjeli šachisté do Valašské Bystřice, kde proběhl ve dnech 10.-17. září další ročník šachového festivalu. Na startu hlavního turnaje stanulo 71 účastníků z Ruska, Polska, Bulharska, Slovenska a České republiky. Vítězem se stal ruský IM Viktor Volodin, který sice vedl prakticky od začátku až do konce, ale v závěru o vítězství málem přišel. Rozhodovala poslední turnajová partie mezi jeho pronásledovateli druhým FM Tomášem Cagašíkem (Slavia Kroměříž) a třetím IM Josefem Juřkem (ŠK Sokol Vyšehrad). Oba si mohli vítězstvím zajistit první místo, avšak konečná remíza celkové pořadí nezměnila.
V turnaji se také bojovalo o přeborníka regionu Vsetín. Po dramatickém průběhu posledního kola se jím stal Stanislav Juříček (Zbrojovka Vsetín) před oddílovým spoluhráčem Dominikem Parákem a Zbyňkem Pyšem (TJ Sokol Valašská Bystřice).
Kromě hlavního turnaje proběhly v rámci festivalu další doprovodné akce. Simultánku letos sehrál IM Richard Biolek st., který ze čtrnácti partií povolil soupeřům jen dvě vítězství (Tomáš Cagašík, Petr Růčka) a dvě remízy. Turnaj v bleskovém šachu vyhrál FM Tomáš Cagašík, v rapid šachu Stanislav Stárek (Klub šachistů Říčany 1925) a turnaj mládeže patřil domácímu Tomáši Klímovi.
Podrobné informace naleznete na stránkách turnaje

21.9.2016  |  přidal: Petr Růčka   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky