25.3.2024Komise mládeže - Přidán dokument (propozice GP v rapid šachu 2023/2024 - aktualizace o počty postupujících)
Mládež - Přidán turnaj GP 2023/2024 celkově po třech turnajích
Mládež - Přidán turnaj GP 2023/2024 3.turnaj Boršice
Kalendář akcí - Přidána akce 48. Přebor Vsetína (včetně propozic)

Krajský přebor v rapid šachu

V sobotu se ve Zlíně uskutečnil otevřený krajský přebor v rapid šachu. Jako již tradičně jim byl Memoriál Antonína Vaculíka, který se letos hrál již po šestadvacáté. Na startu se sešlo 41 šachistů. Zbytek využil pěkného počasí k jiným nešachovým aktivitám.

První místo dělili dva držitelé mezinárodního titulu v turnaji. Vítězem se stal odchovanec zlínského šachu momentálně startující za Duras Brno Cyril Ponížil. Jen velmi těsně o půl bodu pomocného hodnocení za ním skončil další bývalý zlíňák Jan Sosna. Třetí místo získal rapidový specialista Petr Kičmer z Baníku Havířov.

Krajským přeborníkem se stal Jiří Hodovský momentálně hrající za Sokol Hošťálková.

Krajskou přebornicí v kategorii žen je pro letošní rok Mai Phamová, která hrála kvalitní turnaj, remizovala s vítězem turnaje. Zajímavostí je, že v závěrečném postavení, který je pro ni vyhrané opakovala tahy, když neviděla vítěznou kombinaci s postavením dámy.

Krajským přeborníkem v kategorii juniorů se zaslouženě stal Martin Hronek z ŠK Zlín, který si mimo jiné vybojoval skalp třetího mezinárodního mistra v turnaji Pavla Zpěváka.