Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

Na vsetínských Maštaliskách vyvrcholila 1. VASTO Tour

Mládežnická série Mistrovství mládeže Valašska - 1. VASTO Tour 2015/2016 vyvrcholila Májovým turnajem na vsetínských Maštaliskách. Ve zrekonstruovaných historických prostorách, kde bývali v renesančních časech ustájeni koně, se sešlo 91 šachistů. Hrálo se v tempu 2 krát 13 minut plus 2 vteřiny v kategoriích do deseti, třinácti a šestnácti let.

V nejpočetnější nejmladší skupině si zlatou medaili vybojoval Patrik Orgoň z Trenčína, stříbro a bronz brali borci ze Sokola Ústí Jakub Matůš a Antonín Randus. Medaili pro nejlepší dívku si odnesla Amálie Zádrapová ze Zbrojovky Vsetín. V prostřední kategorii získal zlatý kov Patrik Řezníček ze Zbrojovky Vsetín, druhý skončil Tomáš Galda z Hošťálkové, třetí Adam Kocůrek ze Zbrojovky Vsetín. Nejvýše z dívek se umístila Lucie Obšivačová z Valašské Bystřice. Mezi nejstaršími dominoval Radek Zgarba ze Sokola Ústí, druhá byla Adéla Bierská ze Zbrojovky Vsetín, třetí Jakub Zahorček z Dubnice nad Váhom. Kompletní výsledky jsou v excelové tabulce zde, nebo v chess-results zde. Fotogalerii pořadatelů z turnaje na Maštaliskách si můžete prohlédnout zde, fotografie pana Megy jsou zde.

Tato mládežnická série sestávala ze čtyř turnajů, hrálo se ve Valašské Polance, Francově Lhotě, Jablůnce a na Vsetíně. Celkem do ní zasáhlo 171 šachistů, z toho 124 z valašských šachových oddílů či základních škol. Titul mistra Valašska v kategorii do deseti let získal ústecký Jakub Matůš, mistryní Valašska je Klára Pšenicová ze Zašové. V kategorii do třinácti let je mistrem Valašska vsetínský Martin Dvořák, mezi děvčaty jeho oddílová kolegyně Nela Otáhalová. A mezi šestnáctiletými se stal mistrem Valašska Radek Zgarba ze Sokola Ústí a mistryní Valašska Klára Dančáková ze Zbrojovky Vsetín. Celkové výsledky Mistrovství Valašska jsou v excelových tabulkách zde.

Josef Kovařík

2.5.2016  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky