Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.1.2022Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (4. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (3. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (2. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (1. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (úvodní zpráva)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

GP Zlínského kraje zavítalo do Hošťálkové

V sobotu 9. dubna 2016 se v Hošťálkové uskutečnil 3. turnaj ze série GP Zlínského kraje. Přestože již od sobotního rána hustě pršelo, na cestu do Hošťálkové se vydalo fantastických 115 dětí z 21 oddílů nejen Zlínského kraje! Což pořadatele v čele s panem starostou obce Petrem Laštovicou příjemně překvapilo.

S menším zpožděním se tedy turnaj GP zahájil a děti se mohly rozsazovat do daných kategorií, které byly do deseti, dvanácti a čtrnácti let. Dále byla také přichystána doprovodná kategorie, které se zúčastnilo již předem stanovených osm hráčů z Hošťálkové, Ústí a Vsetína. Všechny skupiny se hrály tempem 2x 20 minut s celkovým počtem sedmi kol. Po celou dobu turnaje si všichni zúčastnění se svým doprovodem, trenéry… mohli nabírat další síly ve vedlejší místnosti, kde se nacházel bufet s gulášem, klobáskami, párky a další spoustou pochutin. Po cca 5,5 hodinách byla dobojována poslední partie a nezbývalo tedy nic jiného než vyhlásit jednotlivé vítěze kategorií. V doprovodné kategorii se na prvním místě s přehledem umístil Jakub Krejča z Hošťálkové se ziskem 6,5 bodu. Na druhém místě skončil jeho oddílový kolega Karel Vraj se ziskem 5 bodů. Třetí místo si díky lepšímu pomocnému hodnocení vybojoval Radek Zgarba ze Sokola Ústí se ziskem 4,5 bodu. Ostatní výsledky můžete studovat na chess-results . Za zmínění v této kategorii ještě stojí výkon Moniky Matoškové, která byla dle nasazení a ela skoro „odepsána“, ale dokázala uhrát tři body a poradit si i s dost silnějšími hráči.

V kategorii U10 byli tito medailisté: nejlepší hráčem do osmi let se stal Kuba Matůš ze Sokola Ústí se ziskem 4,5 bodu. Nejlepší dívkou do desíti let se stala Vaňková Marie ze Starého Města se ziskem 4,5 bodu. Druhé místo obsadila Žáčková Amélie ze Sokola Postoupky se ziskem 4 bodů. Třetí místo obsadila Pšenicová Klára z Klubu her Zašová se ziskem 3 bodů. Vítězem kategie H10 se suverénně stal Michal Černý z ŠK Zlín Malenovice se ziskem 7 bodů! Druhé místo si vybojoval Patrik Řezníček ze Zbrojovky Vsetín se ziskem 6 bodů. Těsně za svým oddílovým kolegou skončil Matěj Kopecký se ziskem 5,5 bodu. Celkově v kategorii U10 bojovalo 43 mladých šachistů a jejich výsledky můžete studovat chess-results.

V prostřední kategorii do dvanácti let se nejlepší dívkou stala Černá Terezie z ŠK Zlín Malenovice se ziskem 5 bodů. Na druhém místě skončila Jehlářová Martina ze Sokola Ústí se ziskem 3 bodů a třetí místo získala Lucka Obšivačová ze Sokola Valašská Bystřice také tři body. Nejlepším hochem do 12 let se stal Dominik Večeřa ze Sokola Postoupky se 6,5 body. Druhé místo patří Vojtěchu Lukášovi ze Starého Města se ziskem 5,5 bodu. Třetí příčku obsadil Štěpán Řezníček ze Zbrojovky Vsetín se ziskem 5 bodů. Výsledky této kategorie naleznete chess-results.

V nejstarší kategorii do 14 let se nejlepší dívkou stala Miklendová Erika z EMKaD Holešov se ziskem 3,5 bodu, druhá skončila Lucie Vaňharová ze Sokola Postoupky se 3 body a třetí Jana Obšivačová z Valašské Bystřice, hájící však „barvy“ Agentury 64 Grygov, také 3 body. V kategorii hochů byly boje nejvyrovnanější a do poslední chvíle nebylo jisto ani o medailistech. Všichni tři získali 5,5 bodu a muselo rozhodovat pomocné hodnocení. To nakonec přisoudilo první místo Sašovi Skalskému ze Starého Města, před Martinem Nehybou ze Skaličky a Lukášem Macháčkem ze Starého Města. Výsledky jsou chess-results.

Pěknou fotodokumentaci z celého dne od pana Marka Matůše můžete zhlédnout zde. Na závěr mi zbývá ještě poděkovat Lence Vrajové a pánům z Ústí, tedy Jardovi Lukaštíkovi, Davidovi Trčálkovi a Lukášovi Trčálkovi, kteří své role rozhodčích zvládli skvěle. Dále patří poděkování také sponzorům turnaje a Obci Hošťálkové.

Josef Bednařík

11.4.2016  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky