Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.1.2022Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (4. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (3. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (2. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (1. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (úvodní zpráva)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Zbrojovka Vsetín a Staré Město na MČR mladších žáků

Společenský dům U Perniců ve Valašské Bystřici hostil 19. března krajský přebor družstev mladších žáků. Sál byl plný k prasknutí, 16 družstev, celkem 99 šachistů. Potěšitelné bylo, že kromě renomovaných mládežnických celků se představily i týmy z dosud méně známých valašských destinací.

Samotný boj o dvě postupová místa se očekával od pětice Staré Město, Zbrojovka Vsetín, Sokol Postoupky, Zlín-Malenovice a Sokol Ústí. Což se v průběhu dne do puntíku naplňovalo. Turnaj byl dlouhý, neboť se hrálo nejen na dvakrát 20 minut, ale za každý tah naskakovaly pětivteřinové bonusy. A ty zkušení šachisté z favorizovaných celků dokázali využívat. Naštěstí bylo krásné slunečné počasí, a tak se šachisté vydováděli na přilehlém dětském hřišti.

Bitva o první místa byla tak vyrovnaná, že po šestém kole bylo ve hře o postup všech pět favoritů. V závěrečném kole Zbrojovka Vsetín pro zvýšení napětí remizovala se Sokolem Ústí, Staré Město porazilo vlastní béčko a Malenovice dokázaly zvítězit nad Postoupkami. Ani po skončení poslední partie dne však nebylo jasné, kdo je přeborníkem kraje, muselo se počkat na verdikt komputeru.

Díky minimálnímu půlbodovému náskoku v prvním pomocném kritériu slavila zlato vsetínská šestice Štěpán Řezníček, Patrik Řezníček, Adam Kocůrek, Matěj Kopecký, Gabriel Kamas a Amálka Zádrapová.Stříbrné medaile získala sedmička šachistů Starého Města Viktorka Všetulová, Vlastík Babula, Tomáš Skalka, Honza Vávra, Vojta Lukáš, Maruška Vaňková a Matěj Babula.Bronzový stupínek obsadili borci ze Zlína-Malenovic Michal Černý, Viktor Šimek, Vojtěch Hobza, Marek Valkovič, Adam Samohýl a Terezka Černá.Kompletní statistiky KP mladších žáků můžete studovat v chess-results, fotogalerii si můžete prohlédnout zde a také zde.

Josef Kovařík

20.3.2016  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky