Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Rekordní účast na 1. VASTO Tour v Jablůnce

V Jablůnce proběhl v sobotu 20. února třetí turnaj série 1. VASTO Tour. Tentokrát padl rekord v počtu účastníků, sjelo se zde totiž 120 šachistů. A kromě oddílů a šachových kroužků ze Vsetínska zasedli ke stolům i borci ze Slavičína, Brumova, Zlína, Jasenné, Bystřice pod Hostýnem, Rajnochovic, Skaličky či z Dubnice nad Váhom. Náročnou výzvu ustáli pořadatelé ze ZŠ Jablůnka a Valašského šachového klubu mládeže, turnaj s drobným zpožděním začátku (není se čemu divit) proběhl zcela bez závad a jakýchkoliv problémů.

Tato série plní hned několik funkcí, přijíždějí šachisté začínající, kteří se hře teprve začali učit, i ti zkušení, kteří se naopak posouvají do vyšších věkových skupin, aby si kvalitně zahráli. Navíc je vždy prostor i pro potkávání trenérů, vedoucích a rodičů - a že jich v Jablůnce tentokrát bylo…

Vítězem kategorie do 10 let se stal Jakub Matůš ze Sokola Ústí, nejlepší z děvčat byla Klára Pšenicová ze Zašové. Kategorii do 13 let ovládl Michal Ondroušek z Bystřice pod Hostýnem, děvčatům dominovala Jana Šošovičková z Dubnice nad Váhom. Nejstarší kategorie do 16 let skončila zlatem pro hošťálkovského Ondřeje Vraje, z děvčat byla nejlepší Adéla Bierská ze Zbrojovky Vsetín. Kompletní výsledky v excelové tabulce zde , nebo i s podrobnostmi na chess-results. Fotogalerii ze snímků Davida Klímka si můžete prohlédnout zde, Peter Mego má pak svoje fotky zde. Televizní reportáž je k vidění zde.

Série 1. VASTO Tour se hraje zároveň jako Mistrovství mládeže Valašska, šachistům z oddílů a škol vsetínského okresu se sčítají výsledky. Ze čtyř účastí se jedna škrtá, před posledním turnajem můžete zkoumat celkové pořadí zde. Série 1. VASTO Tour vyvrcholí v sobotu 30. dubna na vsetínských Maštaliskách.

Josef Kovařík

23.2.2016  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky