Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

Šachisté Zlínského kraje na Olympiádě dětí a mládeže

Čtveřice mladých šachistů Saša Skalský, Adéla Bierská, Filip Matůš a Vlastík Babula reprezentují Zlínský kraj na velice prestižní sportovní události - Olympiádě dětí a mládeže. Pod trenérským vedením velmistra Vlastimila Babuly svádí své olympijské šachové boje v Chomutově.

Zimní Olympiáda dětí a mládeže je tradičním kláním mezi nejlepšími dětmi ve svých disciplínách z jednotlivých krajů. Kromě šachu se soutěží například v ledním hokeji, lyžování, bruslení či diskotancích. Podrobnější informace o Olympiádě najdete na oficiálních stránkách.

Letos jsou, stejně jako před čtyřmi lety v Ostravě, součástí Zimní Olympiády i šachy. Šachové soutěžení se hraje formou čtyř turnajů, v každém z nich má každý kraj jednoho svého nejlepšího reprezentanta. Nominace v našem kraji proběhla dle kritérií schválených komisí mládeže. V kategorii chlapců ročník 2000 a mladší ( chess-results) nás reprezentuje Alexandr Skalský ze Starého Města. V kategorii dívek 2000 a mladší ( chess-results) Adéla Bierská ze Zbrojovky Vsetín. V kategorii chlapců 2003 a mladší ( chess-results) Filip Matůš ze Sokola Ústí. A v nejmladší kategorii chlapců 2005 a mladší ( chess-results) Vlastimil Babula junior ze Starého Města. Výsledky v jednotlivých turnajů pak budou bodově oceněny a kraj s největším počtem bodů se stane vítězem celého šachového klání. Podrobněji najdete v propozicích.

Šachový turnaj se hraje na sedm kol. V pondělí, úterý a ve středu vždy od 9:30 a od 14:30, závěrečné kolo se hraje ve čtvrtek od 9:30. Ze všech olympijských šachových partií můžete sledovat online přenos , který je dokonce obohacený o přímý video-přenos (v nočních hodinách vypadá video-přenos trošičku hororově:-D). Volbami "Hrací sál 1" a "Hrací sál 2" můžete překlikávat mezi různými kategoriemi i koly.

V dosud odehraných dvou kolech byli naši reprezentanti úspěšní tak napůl. Saša Skalský zatím hrál se dvěma výše nasazenými soupeři a na první bodový zisk zatím čeká. Adéla Bierská po úvodním zaváhání ve druhém kole vyhrála a v kole třetím ji čeká první nasazená hráčka turnaje. Filip Matůš zatím vybojoval dvě remízy, přičemž v úvodním kole dokonce s druhým nasazeným hráčem turnaje. Vlastík Babula v úvodním kole porazil elově výrazně silnějšího Michaela Kureše, ve druhém kole prohrál, celkově ale super úvod. Další partie můžete sledovat ve zmíněném online přenosu vždy od 9:30 a 14:30. Držte pěsti! :-)

Kromě uvedených hráčů naší krajské elitní formace hraje v turnaji i Lucie Ambrožová ze Starého Města. Jelikož jsou olympijské nominace sestavovány podle místa bydliště a Lucka bydlí ve Svitavách, reprezentuje jako druhá nasazená hráčka turnaje dívek Pardubický kraj.

Více informací včetně fotek můžete najít například v článku na Novoborském šachovém serveru.

Držme pěsti všem našim olympijským bojovníkům! :-)

Martin Beil

18.1.2016  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky