Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Okresní přebory škol poslaly finalisty do kraje

V rozmezí osmi dnů proběhly všechny čtyři okresní přebory škol. Chtěl bych poděkovat všem pořadatelům, kteří se zasloužili o základní kola. Ta budou mít pokračování kolem krajským v lednu ve Zlíně a vyvrcholení a republikové kolo pro všechny tři kategorie se uskuteční v červnu 2016 rovněž ve Zlíně.

V pátek 4. prosince se v Uherském Hradišti potkalo v turnaji 9 družstev. Z nejmladší kategorie se v krajském kole představí ZŠ Mařatice a ZŠ Staré Město, v kategorii II. stupně základních škol Gymnázium Uherské Hradiště a ZŠ Staré Město. Středoškoláci ani nehráli, takže přímými postupujícími jsou áčko a béčko Gymnázia Uherské Hradiště. Podrobnosti k turnaji v UH jsou v excelové tabulce zde nebo na chess-results.

V pondělí 7. prosince se na Vsetín sjelo 27 školních družstev. V nejmladší kategorii byli úspěšní šachisté ZŠ Integra Vsetín a ZŠ Valašská Polanka, v kategorii prostřední ZŠ Hošťálková a ZŠ Valašská Polanka, mezi středoškoláky SPŠS Vsetín a Masarykovo gymnázium Vsetín. Podrobnosti ke vsetínském turnaji na chess-results, fotogalerie je zde.

Ve středu 9. prosince se v Kroměříži potkalo 15 týmů, z nichž se představí ve Zlíně dvojice ZŠ Litenčice a ZŠ Slovan Kroměříž v kategorii A, podrobnosti na chess-results zde. V kategorii B postoupily týmy Gymnázia Kroměříž a ZŠ Komenského nám. Kroměříž, podrobnosti zde. V kategorii C skončili nejvýše šachisté AG Kroměříž a Gymnázia Kroměříž, podrobnosti zde. Fotografie z turnaje si můžete prohlédnout zde.

V pátek 11. prosince se setkali zástupci zlínského okresu ve Zlíně-Malenovicích. Přijelo 12 družstev. V nejmladší kategorii prvostupňových šachistů se v krajském finále představí zástupci ZŠ Zlín-Malenovice a ZŠ Jasenná, podrobnosti v chess-results zde. V kategorii druhostupňových to budou hráči Gymnázia Lesní čtvrť Zlín a ZŠ Zlín-Malenovice, podrobnosti zde. Středoškolské týmy nehrály, jediný přihlášený, Gymnázium Lesní čtvrť Zlín, tak postupuje bez boje.

Krajské kolo přeboru škol se uskuteční v pátek 15. ledna 2016 v šachové klubovně ŠK Zlín.

Josef Kovařík

13.12.2015  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky