Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.1.2022Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (4. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (3. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (2. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (1. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (úvodní zpráva)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Do krajského finále ze Vsetína favorizované školní týmy

V pondělí 7. prosince uspořádal Valašský šachový klub mládeže ve spolupráci s Alcedem a ZŠ Integra Vsetín další ročník okresního přeboru škol. Již podeváté se turnaj hrál pod názvem GP školní mládeže a finančně byl podpořen i Zlínským krajem.

Potěšitelný byl i letos počet družstev, v šachových duelech se utkalo 27 čtyřčlenných týmů. Do soubojů na šachovnici zasáhlo celkem 125 hráčů. Z tohoto důvodu (také již tradičně) všichni do Alceda nevlezli, a tak se středoškoláci utkali tentokrát v prostorách SPŠS Vsetín.

V Alcedu se tedy sešlo 10 družstev prvostupňových a 10 družstev druhostupňových. Hrálo se tedy švýcarským losem na sedm kol. Favorizované školy nakonec splnily svůj nelehký úděl, nicméně zejména v kategorii prostřední se boj o druhé postupové místo odehrával skutečně až do posledního tahu. Jednoznačně postoupili borci ze ZŠ Hošťálková, stříbro a postup si odnesla ZŠ Val. Polanka, třetí (nepostupové) místo získala ZŠ Integra Vsetín. V nejmladší kategorii postupují šachisté ZŠ Integra Vsetín a ZŠ Valašská Polanka, třetí skončila ZŠ Růžďka.

Zejména vsetínští středoškoláci se představili se silnými družstvy, jimž mezi sedmi celky vévodily sestavy SPŠS a Masarykova gymnázia. Právě tyto dva týmy se utkaly v posledním kole spolu o zlato, které nakonec zůstalo na průmyslovce. Jako třetí skončil domácí bé tým.

Všech šest postupujících (a možné i béčko SPŠS Vsetín jako sedmý celek) se potká v krajském finále, které se hraje v pátek 15. ledna ve Zlíně. A zejména hošťálkovští a také středoškolské týmy nebudou chtít svoji cestu určitě završit jen v krajském kole. Výsledky GP školní mládeže 2015 můžete zkoumat v excelových tabulkách zde, případní fajnšmekři mohou studovat i podrobnosti na chess-results. Fotogalerie z utkání všech tří věkových kategorií je zde.

Josef Kovařík

13.12.2015  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky