Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Soustředění CTM ve Starém Městě

Ve dnech 19. - 20. září proběhlo ve Starém Městě krajské soustředění Centra talentované mládeže. Povedené šachové akce se zúčastnilo 15 dětí z šesti oddílů našeho kraje.

Účastníci, kterými bylo 15 šikovných mladých šachistů ze Starého Města, Ústí, Vsetína, Kunovic, Zlína, Hošťálkové a Kroměříže, byli rozdělení do dvou skupin podle výkonnosti. Pod vedením trenérů Martina Beila, Martina Stachoně a Davida Trčálka se věnovali zejména tématům z oblasti strategie a koncovek.

Součástí soustředění byly i cvičné partie se zápisem, které pak hráči společně s trenéry rozebrali. Tyto partie posloužily jako užitečné rozehrání se na začátku sezóny družstev a také před blížícím se Mistrovstvím Moravy a Slezska mládeže. Ve skupině A byli ve cvičných partiích nejúspěšnější Filip Matůš, Matyáš Kovařík a Saša Skalský. Ve skupině B Vlastík Babula, Hanuš Suchánek a Viktorka Všetulová.

Celkově se soustředění podařilo velmi dobře. Mladí talentovaní šachisté byli šikovní, pozorní a plní šachového nadšení. Odměnou za jejich snahu jim byly nové vědomosti i příjemný pocit z dobře stráveného víkendu.

Hlavní poděkování za celé soustředění patří trenérům Martinu Stachoňovi a Davidu Trčálkovi, kteří se o mladé vzorně starali nejen šachově, ale i ve volném čase. V pohodové atmosféře se nám pak velmi dobře pracovalo. Dále bych chtěl poděkovat i rodičům dětí za pomoc s nákupy potravin i dopravou a oddílu ŠK Staré Město za propůjčení šachové místnosti.

Příští krajské soustředění se uskuteční ve dnech 18. - 20. prosince ve Vsetíně. Krajská soustředění CTM jsou určená především pro hráče z Listiny talentů , v případě volných míst pak pro další zájemce.

Martin Beil

22.9.2015  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky