Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Za ing. Vlastimilem Stradějem

Dne 11. 9. 2015 zemřel náhle a nečekaně předseda šachového klubu Zbrojovka Vsetín Vlastimil Straděj. V oddílu působil jako hráč od roku 1966 a brzy se stal nedílnou součástí základního kádru „A“ družstva Zbrojovky, se kterým prošel od krajského přeboru, přes divizi až do II. ligy. Hostoval také v regionálním přeboru za družstvo Sokol Huslenky.

Pětkrát se stal přeborníkem oddílu Zbrojovky a třikrát přeborníkem okresu Vsetín jednotlivců. V roce 1982 splnil normu pro udělení mistrovské třídy KM. Jeho nejlepší umístění v kandidátských turnajích byla tato: páté místo Šumperk 1981, páté místo Jeseník 1982, šesté místo Staré Město 1982, dělba prvního místa v Bardějově 1984. Řadu předních umístění dosahoval také v bleskovém šachu a rapid šachu.

Byl jedním ze zakladatelů kandidátského turnaje s názvem Přebor města Vsetína v roce 1975. Řadu let a také v letošním jubilejním 40. ročníku působil ve funkci ředitele turnaje. V šachovém oddílu byl nejen aktivním hráčem, ale v letech 1978 - 1989 a od roku 2001 až do současnosti vedl šachový oddíl Zbrojovka Vsetín jako jeho předseda.

Do června tohoto roku vykonával funkci předsedy TJ Zbrojovka Vsetín. V této pozici inicioval úpravu vstupní části sekretariátu na Lapači a v letech 2014 - 2015 byla pod jeho vedením zrealizována velká rekonstrukce tenisových kurtů v areálu na Tyršově ulici. Sám měl „bílý sport“ velice rád a jako rekreačního hráče si ho z tenisových kurtů jistě mnozí pamatují.

Svůj poslední šachový turnaj absolvoval v srpnu v Lázních Jeseník. Jako vyznavač královské hry na 64 šachových polích odešel symbolicky ve svých 64 letech …

Antonín Juříček

11.9.2015  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: různéArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky