25.3.2024Komise mládeže - Přidán dokument (propozice GP v rapid šachu 2023/2024 - aktualizace o počty postupujících)
Mládež - Přidán turnaj GP 2023/2024 celkově po třech turnajích
Mládež - Přidán turnaj GP 2023/2024 3.turnaj Boršice
Kalendář akcí - Přidána akce 48. Přebor Vsetína (včetně propozic)

Staré Město a Vsetín na MČR družstev mládeže

Ve dnech 12. - 14. června se v Hradci Králové hrálo Mistrovství ČR šestičlenných družstev mladších žáků (narozeni 2003 a mladší). V devítikolovém turnaji reprezentovaly náš kraj týmy Starého Města a Zbrojovky Vsetín, které oba uhrály výborné výsledky o mnoho míst nad svým nasazením.

Tým Starého Města pod vedením kapitána Antonína Horsáka ve složení Pavel Opluštil (host ze Sokola Postoupky), Lukáš Macháček, Viktorie Všetulová, Vlastimil Babula, Roman Lapčík a Dominik Holeček byl v turnaji nasazený šestnáctý z dvaceti osmi týmů. Zejména díky výbornému závěru, kdy vyhráli čtyři z posledních pěti zápasů, nakonec obsadili výborné 5. místo. Pro Zlínský kraj tak i na příští sezónu vybojovali druhé postupové místo na MČR.

Družstvo Zbrojovky Vsetín, jemuž kapitánovali Radek Zádrapa a Ivan Bartošek, hrálo v sestavě Štěpán Husa, Martin Dvořák, Adam Kocůrek, Tomáš Budík, Matěj Kopecký a Amálie Zádrapová. Podle průměrného ela sestavy bylo nasazené až jako poslední dvacáté osmé. Po bojovném výkonu, kdy v řadě zápasů nastupovali proti mnohem zkušenějším soupeřům, vybojovali vsetínští posun ve výsledkové listině o parádních 7 míst až na 21. příčku.

Celému Mistrovství suverénně kralovalo družstvo Beskydské šachové školy Frýdek-Místek, které vyhrálo všech devět zápasů. Z vyrovnaného pelotonu zbývajících družstev slavili stříbrnou radost mladí šachisté Kuřimi a bronz vybojovali hráči Lokomotivy Brno.

Výsledky celého turnaje najdete na chess-results, další informace o turnaji pak na oficiálních stránkách turnaje. Na webu Zbrojovky Vsetín pak běželo průběžné zpravodajství z turnaje s bohatou diskusí fandících vsetínských šachistů, článek o turnaji se brzy jistě objeví i na webu Starého Města.