Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Poslední mládežnické medaile rozděleny na vsetínských Maštaliskách

Sály historických Maštalisek hostily vsetínský 10. ročník Májového turnaje mládeže. Osmdesát šachistů se utkalo v turnaji, který završil letošní sérii GP Zlínského kraje v rapidu. Úvod byl slavnostní, místostarostka Vsetína Simona Hlaváčová přišla nejen šachisty pozdravit, město Vsetín mládežnický šach skutečně aktivně podporuje. Dekorovány byly nejlepší tři týmy letošního KP družstev starších žáků, bronzový Zlínterm, stříbrný Sokol Ústí a zlatá Zbrojovka Vsetín. Paní místostarostka předala také diplomy novým mistrům Valašska.

V kategorii do deseti let nastoupilo 35 hráčů, zvítězil Vlastík Babula ze Starého Města, druhý skončil Michal Černý ze Zlíntermu a třetí Adam Kocůrek ze Zbrojovky Vsetín. V dívčí kategorii si vybojovala zlatou medaili Maruška Vaňková ze Starého Města, stříbrnou Klárka Spáčilová z Postoupek a bronzovou Nikola Konvičná ze Zbrojovky Vsetín.V kategorii do dvanácti let se utkalo 28 šachistů, z nichž byl nejlepší Pavel Opluštil z Postoupek, druhé místo dobyl Lukáš Macháček ze Starého Města, třetí Štěpán Husa ze Zbrojovky Vsetín. Dívčí kategorii ovládla Viktorka Všetulová ze Starého Města, za ní obsadila druhou příčku Karla Pospíšilová z Postoupek a třetí Erika Miklendová z Holešova.V nejstarší kategorii do čtrnácti let zasedlo k šachovnicím sedmnáct borců. Sedmkrát porazil své soupeře Saša Skalský ze Starého Města, za sebou nechal druhého Davida Opluštila z Postoupek a třetího Pavla Budíka ze Zbrojovky Vsetín. Dívky nastoupily dvě, zlato brala Klára Dančáková ze Zbrojovky Vsetín, stříbro Lucka Vaňharová z Postoupek.Kompletní výsledky vsetínského turnaje najdete na chess-results, nebo v excelových tabulkách zde . Fotoalbem se můžete probrat zde, reportáž TV Beskyd je zde.

Po vyhlášení výsledků Májového turnaje mládeže došlo také na součty celé série GP Zlínského kraje v rapid šachu. Na mistrovství republiky nás budou v září reprezentovat Vlastík Babula, Michal Černý a Hanka Baštincová v kategorii do 10 let, Pavel Opluštil, Lukáš Macháček, Filip Matůš, Viktorka Všetulová a Karla Pospíšilová v kategorii do 12 let a David Opluštil, Karel Vraj, Saša Skalský a Klára Dančáková v kategorii do 14 let. Kompletní součty za sezónu 2014-2015 můžete studovat zde .

Josef Kovařík

29.5.2015  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky