Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

23.6.2021Kalendář akcí - Přidány propozice akce 12. Memoriál Jana Kováře
22.6.2021Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (PROPOZICE FIDE Open Staré Město 13.-21.08.2021)
Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Propozice krajské výpravy do Starého Města 13.-21.08.2021)
Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (PROPOZICE Turnaj přátelství Olomouc 12.-15.08.2021)
Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Propozice krajské výpravy do Starého Města 13.-21.08.2021)
Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Propozice krajské výpravy na Turnaj přátelství 12.-15.08.2021)

Do dorostenecké ligy postupuje Zbrojovka Vsetín

Sál Kulturního domu ve Valašské Polance hostil 25. dubna poslední trojkolo krajského přeboru starších žáků. Závěrečné soustředění zde uspořádal Sokol Ústí ve spolupráci s Komisí sportu OÚ Valašské Polanky.

A hned v úvodu se odehrálo „finále“ mezi vedoucí Zbrojovkou Vsetín a druhým v tabulce Sokolem Ústí. Vsetínští se připravili důkladně, po vítězství v tomto duelu bylo o postupujícím celku do dorostenecké ligy téměř jasno. Nicméně i boj o stříbrné a bronzové medaile byl nesmírně zajímavý. Třetí místo nakonec vybojoval Zlínterm a skvělou sezónu završil stříbrnou příčkou Sokol Ústí. Kompletní výsledky soutěže můžete i s osobními statistikami studovat na chess-results.

Závěrečné kolo se rozehrávalo a také končilo průběžně a jednotlivé výpravy též průběžně odjížděly domů. Proto se pořadatelé domluvili, že slavnostní vyhlášení konečných výsledků KP starších žáků 2014/2015 proběhne při turnaji GP Zlínského kraje v rapid šachu jednotlivců 23. května na Vsetíně.

Zlatými medailemi budou dekorováni šachisté Zbrojovky Vsetín Matyáš Kovařík, Jakub Jiříček, Pavel Budík, Adéla Bierská, Štěpán Husa a Martin Dvořák. Stříbro na krku se bude houpat hráčům Sokola Ústí Radku Zgarbovi, Filipu Matůšovi, Jiřímu Ptáčkovi, Matěji Kovářovi, Marku Zeťákovi, Ondřeji Grycmanovi a Jakubu Matůšovi. O bronz se zasloužili šachisté Zlíntermu Pavel Drábek, Patrik Richvalský, Radim Jančík, Samuel Vaculík, Jakub Feiferlík, Jakub Černý, Terezie Černá a Martin Konečný.

Krajský přebor družstev starších žáků Zlínského kraje předložil tuto sezónu opět důkaz, že práce s mládeží v našem kraji funguje výborně. Vždyť kolik krajů se může pochlubit celoročním desetičlenným krajským přeborem a ještě nižším stupněm, krajskou soutěží?

Blahopřejeme vítězné Zbrojovce Vsetín a budeme jí přát pohodlné zabydlení v dorostenecké lize. Na opačném pólu tabulky skončily Boršice, které KP odehrály s nejmladším týmem, druhým sestupujícím týmem jsou Kunovice. I tato družstva si však bude moct zkusit na podzim krajský přebor vybojovat zpět v kvalifikační krajské soutěži.

Josef Kovařík

26.4.2015  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky