Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Do dorostenecké ligy postupuje Zbrojovka Vsetín

Sál Kulturního domu ve Valašské Polance hostil 25. dubna poslední trojkolo krajského přeboru starších žáků. Závěrečné soustředění zde uspořádal Sokol Ústí ve spolupráci s Komisí sportu OÚ Valašské Polanky.

A hned v úvodu se odehrálo „finále“ mezi vedoucí Zbrojovkou Vsetín a druhým v tabulce Sokolem Ústí. Vsetínští se připravili důkladně, po vítězství v tomto duelu bylo o postupujícím celku do dorostenecké ligy téměř jasno. Nicméně i boj o stříbrné a bronzové medaile byl nesmírně zajímavý. Třetí místo nakonec vybojoval Zlínterm a skvělou sezónu završil stříbrnou příčkou Sokol Ústí. Kompletní výsledky soutěže můžete i s osobními statistikami studovat na chess-results.

Závěrečné kolo se rozehrávalo a také končilo průběžně a jednotlivé výpravy též průběžně odjížděly domů. Proto se pořadatelé domluvili, že slavnostní vyhlášení konečných výsledků KP starších žáků 2014/2015 proběhne při turnaji GP Zlínského kraje v rapid šachu jednotlivců 23. května na Vsetíně.

Zlatými medailemi budou dekorováni šachisté Zbrojovky Vsetín Matyáš Kovařík, Jakub Jiříček, Pavel Budík, Adéla Bierská, Štěpán Husa a Martin Dvořák. Stříbro na krku se bude houpat hráčům Sokola Ústí Radku Zgarbovi, Filipu Matůšovi, Jiřímu Ptáčkovi, Matěji Kovářovi, Marku Zeťákovi, Ondřeji Grycmanovi a Jakubu Matůšovi. O bronz se zasloužili šachisté Zlíntermu Pavel Drábek, Patrik Richvalský, Radim Jančík, Samuel Vaculík, Jakub Feiferlík, Jakub Černý, Terezie Černá a Martin Konečný.

Krajský přebor družstev starších žáků Zlínského kraje předložil tuto sezónu opět důkaz, že práce s mládeží v našem kraji funguje výborně. Vždyť kolik krajů se může pochlubit celoročním desetičlenným krajským přeborem a ještě nižším stupněm, krajskou soutěží?

Blahopřejeme vítězné Zbrojovce Vsetín a budeme jí přát pohodlné zabydlení v dorostenecké lize. Na opačném pólu tabulky skončily Boršice, které KP odehrály s nejmladším týmem, druhým sestupujícím týmem jsou Kunovice. I tato družstva si však bude moct zkusit na podzim krajský přebor vybojovat zpět v kvalifikační krajské soutěži.

Josef Kovařík

26.4.2015  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky