Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Známe mistry Valašska

Tomáš Kabeláč, Nikola Konvičná, Jiří Ptáček, Jana Obšivačová, Pavel Budík a Klára Dančáková - to jsou mistři Valašska pro sezónu 2014/2015. Tento titul mohou po jeden rok nosit od soboty 18. dubna, kdy byl ve Valašské Bystřici sehrán závěrečný turnaj Mistrovství mládeže Valašska - 1. VASTO Tour.

V sále U Pernických se tentokrát sjelo 105 šachistů. Jen jediný z nich po skončení turnaje mohl prohlásit, že vyhrál všech sedm partií - Adam Kocůrek ze Zbrojovky Vsetín, vítěz kategorie do 10 let. Příjemné a milé překvapení. Druhý Jakub Švec z domácího oddílu získal 6 bodů a třetí Patrik Řezníček ze Zbrojovky Vsetín 5 bodů. Pětibodových bylo osm šachistů, to svědčí o dramatičnosti a bojovnosti této nejpočetnější skupiny - k šachovnicím zde nastoupilo 49 borců.

V kategorii do 13 let hrálo 35 šachistů. Vítězný Hanuš Suchánek z ŠK Zlín a druhý Jiří Ptáček z Karolinky uhráli 6 bodů, třetí Matěj Kovář ze Sokola Ústí 5,5 bodu.

Ve skupině šachistů do 16 let zasáhlo do hry 21 borců, poprvé a naposled v letošním ročníku i Matyáš Kovařík ze Zbrojovky Vsetín. Vyhrál a spolu s ním získal i druhý hráč v pořadí Filip Matůš ze Sokola Ústí 5,5 bodu. Třetí skončil s 5 body Matyášův oddílový kolega Pavel Budík.

Do celého ročníku 1. VASTO Tour zasáhlo více než 160 šachistů, kromě borců z valašských oddílů a škol často přijížděli i hráči ze Skaličky, Slavičína, Brumova, Kroměříže, Zlína, Jasenné, Lysé pod Makytou, Dubnice nad Váhom či z Púchova. Na posledním turnaji si zahrál i šachista Lokomotivy Brno.

Nejpočetnější výpravy na všechny turnaje letos zajišťovala Zbrojovka Vsetín, Sokol Ústí a také ZŠ Integra Vsetín a ZŠ Huslenky. Vzhledem k pozitivně vnímaným ohlasům lze předpokládat pokračování i v příští sezóně, kdy se bude hrát devátý ročník této Tour.

Kompletní výsledky turnaje ve Valašské Bystřici najdete v excelových tabulkách zde , podrobnosti můžete studovat v chess-results zde . Souhrn celé soutěže Mistrovství mládeže Valašska - 1. VASTO Tour 2014/2015 visí zde . Fotografie z posledního setkání si můžete prohlédnout zde . TV reportáž z Valašské Bystřice můžete zhlédnout zde

Děkuji všem pořadatelům letošních turnajů - ve Francově Lhotě, Valašském Meziříčí, Jablůnce a Valašské Bystřici. A pochopitelně také generálnímu partnerovi, stavební firmě 1. VASTO spol. s r. o.

Josef Kovařík

26.4.2015  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky