Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Staré Město obhájilo vítězství

V sobotu 28.3. se hrál ve Starém Městě krajský přebor družstev mladších žáků. Hrálo celkem 17 týmů z 13 oddílů. To jistě velmi potěšující zpráva, jelikož se jedná o zatím rekordní počet družstev a zejména oddílů.

Největší ambice bojovat o medailové posty měly týmy Starého Města A, Vsetína A a Postoupek, tedy loňští medailisté. Nejvyrovnanější tým měl domácí oddíl. Jako první se spolu utkala družstva Vsetína a Postoupek. Jasná výhra 5:1 spolu s remízou 3:3 se Starým Městem dala Vsetínu velkou naději na postup. Ten byl stvrzen po výhře Starého Města v poměru 4:2 nad Postoupkami. A jelikož už oba týmy své soupeře porážely, tak o prvenství Starého Města rozhodlo až pomocné hodnocení. I druhý Vsetín A si vybojoval postup na MČR, které se koná v červnu v Hradci Králové.

O třetí místo byl boj až do posledního kola. V předposledním kole skončil zápas Postoupky-Ústí remízou, tak o pořadí na posledním medailovém postu rozhodovalo poslední kolo. A po výhrách obou týmů byl o bod pomocného hodnocení celek z Postoupek. Medailové posty tak měly stejné obsazení jako loni. Čtvrté Ústí hrálo celou soutěž jen v pěti hráčích, když jim den před turnajem onemocněla v týmu povinná dívka.

Kompletní výsledky jsou na chess-results.

31.3.2015  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky