Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Vánoční soustředění Centra talentované mládeže

Poslední víkend před Vánocemi bylo naplánované soustředění CTM na Vsetíně. S Martinem Beilem jsme to pojali jako společnou akci tradičního sobotního Střediska šachových nadějí s nabídkou nedělního celého dne a ještě s bonusovým pátkem (a pro deset borců ještě i s bonusovým pondělkem).

V pátek odpoledne zahájil Martin v šachové klubovně Zbrojovky Vsetín se čtveřicí zájemců, kterým se líbila i tato nabídnutá ouvertura. Hlavní nápor přišel v sobotu, kde se už na šachové vzdělávání dostavilo čtyřicet šachistů. Toto množství šachuchtivých osob se sešlo na ZŠ Integra Vsetín, pracovalo se pod vedením deseti trenérů v šesti skupinách, každý byl zařazen dle své výkonnosti.

Z témat můžeme vybrat stopy šachových velikánů (Capablanca) či realizaci poziční převahy v koncovce u áčka, ukázky partií šachových romantiků či propočet variant v taktice a koncovkách v děleném béčku, rychlý a účinný vývin figur nebo zajímavé koncovkové obraty v děleném céčku, útok na krále zadrženého v centru či miniaturní šachové partie s důrazem na zásady zahájení u skupiny dé. O mladé šachisty se trenérsky podělili Martin Beil, Stanislav Juříček, Aleš Krmela, Jan Malčánek, Josef Bednařík, David Trčálek, Radek Holman, Ivan Bartošek, Marián Tomeček a Marek Navrátil.

V neděli se vzdělávalo opět v klubovně Zbrojovky Vsetín, a to ve dvou šestičlenných skupinách. Celý den si řídil Martin Beil, trenérsky mu vypomáhali Josef Bednařík, Jan Malčánek a David Trčálek.

A v rámci dalšího bonusu se během celého pondělního dne hrál uzavřený mládežnický turnaj, kde se sešla desítka nejlepších šachistů vsetínského regionu ve věku do osmnácti let. Čtyři borci ze Zbrojovky Vsetín, tři z Ústí, dva z Hošťálkové a jako vzácný host Lucka Ambrožová ze Starého Města. V devítikolovém rapidovém měření sil zvítězil Josef Bednařík před Jakubem Stančíkem a Jakubem Krejčou, kompletní výsledky jsou na chess-results.

Fotky ze soboty jsou k prohlédnutí zde, pondělní turnaj ve fotoreportáži zde.

Josef Kovařík

24.12.2014  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky