Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Hodnocení krajské výpravy na Mistrovství Moravy a Slezska

Ve dnech 25. - 29. října se v Koutech nad Desnou hrál další ročník Mistrovství Moravy a Slezska mládeže. Letos měla naše krajská výprava na Mistrovství rekordních 42 hráčů, 7 krajských trenérů a několik dalších rodičů a doprovodů. Klukům se podařilo vybojovat pěkných 6 postupů na MČR, což společně se třemi přímými postupy potvrzuje výrazně vzestupnou tendenci posledních let. Medailově bylo naším největším úspěchem zlato Klárky Dančákové mezi dívkami do 14ti let.

Stejně jako loni, i letos krajská výprava fungovala podle plánu, pořadatelské zajištění turnaje bylo i přes dílčí nedostatky v normě. Výsledkově jsme potvrdili vzestup z minulých let, přestože rezervy jsou pořád značné. Níže přinášíme malé hodnocení jednotlivých hráčů krajské výpravy od trenérů, kteří je měli na turnaji ve své péči.


Dílčí hodnocení od jednotlivých trenérů:


1. TRENÉR - VLASTIMIL BABULA hodnotí svoji skupinku:

Celkově musím říct, že jsem byl spokojený s poctivým přístupem k partiím, a potěšil mě fakt, že u všech jsem viděl opravdový zájem o šachy. Poznámka k těm mladším (Vlastík, Roman a Albert), ať se neopakuji. U všech je potřeba odstranit hrubá jednotahová přehlédnutí (figur, pěšců).

VLASTIMIL BABULA (chess-results), Staré Město (H10), 7. místo 6 bodů
Vlastíka vedu ke zdravému způsobu hry, se schopností samostatně řešit problémy na šachovnici. Myslím, že se to celkem daří, mimo to má Vlastík taktický postřeh. Zdá se mně, že na turnaji se konečně naučil přemýšlet a nehrát zbrkle.

ROMAN LAPČÍK (chess-results), Staré Město (H12), 42. místo 3,5 bodu
Roman hraje jakž takž zdravě, někdy se zbytečně bojí a udělá pasivní tah, hře chybí větší jistota. Všiml jsem si, že z taktických prvků mu zvlášť vazba dělá problém.

FRANTIŠEK MRKUS (chess-results), Staré Město (H16), 4. místo 6,5 bodu
Franta je talent, dobře se s ním pracovalo. Ideu stačilo naznačit, on již ji po svém zrealizoval. Originální hráč, pohotový taktik, hraje principiálně. Myslím, že potřebuje více zapracovat nad strategií, celkovým pohledem na šachovnici.

LUDVÍK PROCHÁZKA (chess-results), Slavia Kroměříž (H16), 18. místo 5 bodů
Ludvíka jsme neznal před turnajem vůbec. Z těch pár dní jsem získal dojem, že hraje promyšlený, strategický šach, avšak někdy mu chybí razance a má slabší orientaci v dynamických pozicích.

RICHARD ŠTEFANÍK (chess-results), Staré Město (OPEN), 16. místo 4,5 bodu
Ríšovi jsem se věnoval nejmíň. Myslím, že inklinuje ke strategickému vedení partie, tak by asi stálo za to zapracovat více na taktice a dynamice.

ALBERT ZELNITIUS (chess-results), Staré Město (H14), 30. místo 4 body
Albert hraje rovněž celkem zdravě. Myslím, že je vnímavý, poznatky získané ze společných rozborů hned využíval v dalších partiích.

MARTIN HÚSEK (chess-results), ŠK Staré Město (H16), 7. místo 6 bodů
Martina jsem měl na starost poslední 4 kola. Hraje principiálně, je pracovitý, snaživý, svědomitý.


2. TRENÉR - JOSEF BEDNAŘÍK hodnotí svoji skupinku:

JÁCHYM KARLÍK (chess-results), Sokol Hošťálková (H12), 38. místo 4 body
Jáchym se zúčastnil MMaS již podruhé. Velkou pochvalu má Jáchym za skvělé využívání času při partii. Jáchym svou první partii odehrál s časem 1:27 a prohrál ji, zatímco svoji poslední partii skončil s časem 0:27. A nebylo to tak, že by Jáchym zdržoval a chtěl za každou cenu dodržet můj příkaz hrát pomalu. Jáchym po celou dobu partií se snažil tvořit. Celkově jsem s Jáchymovou hrou spíše spokojen, proč spíše? Jednoduchá odpověď: ,, Jak Vojta, tak i Jáchym sem tam přehlídli nějakou taktiku, což udělalo kaňku na výsledcích''.

DAVID KOVAŘÍK (chess-results), Kunovice (H16), 31. místo 4 body
David hrál také první svůj větší turnaj ve své šachové kariéře, přestože byl nasazený předposlední, nakonec se ukázalo, že se stal obávaným soupeřem! Ještě před zahájením jsme si řekli, že nebudeme dávat žádné remízy, protože hlavním úkolem je nabýt zkušenosti a pořádně si zahrát. Velmi se mi líbilo, že před prvním kolem z něho byl takový vystrašený šachista, kdy se bál 1500elo, ale v průběhu turnaje, kdy se začaly kupit výsledky, přestal se jich bát a začal s nimi jednat jako s rovnými! To bylo skvělé, že si na ně věřil a podle výsledků je i dost porážel. Celkově bych Davidovy partie shrnul jako rozdavačné. David si vybudoval téměř vždy přivyhranou nebo dokonce i vyhranou pozici a když už měl přijít ten závěrečný úder a výhra byla na dosah, zaspal a dokonce i partii prohrál. Zde se projevila nevyhranost a nezkušenost. David získal sice z posledních tří kol pouze 1/2 bodu, ale zarážející je ten fakt, že všechny tři partie měl vyhrané! Velká škoda!!! Ale jak jsem se s Davidem bavil, tak to byl jeho zatím nejlepší turnaj v životě a já jsem rád, že jsem mohl být u toho.

JAKUB KREJČA (chess-results), Sokol Hošťálková (OPEN), 4. místo 5,5 bodu
Kubovi se turnaj náramně povedl, zahrál si s celým předním polem nasazených šachistů a na vlastní oči si vyzkoušel, jak byl silný jediný GM ve startovním poli, který nakonec získal překrásných 9/9. Asi největším výsledkem byla remíza s druhým nasazeným, kdy po celou dobu držel pevnou pozici a soupeř nenašel recept, jak obranu prorazit. Kuba se tedy postaral o druhý náš nejlepší výsledek, a to když obsadil skvělé 4. místo a odnesl si finanční odměnu!

VOJTĚCH VALŮŠEK (chess-results), Sokol Hošťálková (H12), 41. místo 4 body
Vojta hrál svůj první velký turnaj ve své šachové kariéře. Na jeho partiích bylo tedy poznat, že mu chybí zkušenosti a vyhranost. Velký pokrok se nám podařil udělat také v efektivním spotřebování času. Celkově jsem s Vojtovými partiemi spíše spokojený a taktéž jsem si u něj sjednotil informace o jeho kvalitě hry, zjistil jeho slabiny a silné stránky hry. Určitě mohlo být Vojtovo umístění lepší, ale naopak si zase říkám, jak jsem vlastně dopadl na svém prvním MMaS já?

KAREL VRAJ (chess-results), Sokol Hošťálková (H14), 7. místo 6 bodů
Kája nastupoval do turnaje už jako ostřílený hráč, nasazený na čtvrtém místě. Byly na něj tedy očekávání. První třetina turnaje se mu podle předpokladů povedla na 100%, když získal 3/3. Čtvrté kolo však narazil na svého bráchu Ondru a v koncovce udělal hrubku a nakonec prohrál. Další kolo taktéž prohrál a to byla i velká rána psychiku. Kája se však z této studené sprchy zbrchal a začal bojovat jako lev. Poslední kolo bojoval dokonce o třetí místo v kategorii, ale výhodu, kterou měl v partii nevyužil a remizoval. Získal však postup na MČR, zacož mu patří obrovská gratulace!!! S Kájovou hrou jsem spokojen.

ONDŘEJ VRAJ (chess-results), Sokol Hošťálková (H14), 11. místo 5,5 bodu
Ondra měl pro letošní MMaS roli favorita, tedy nasazené jedničky! Takové nasazení bývá nejtěžší obhájit a působí také nepříznivě na psychiku, protože se vrývá do paměti a při partii pořád hlodá a hlodá. Ondra začal turnaj famózně, kdy získal 4,5 bodu z 5 utkání a téměř nikdo nepochyboval, že si postup nechá ujít. Ondra však posléze prohrál tři partie v řadě a s postupem jsme se mohli rozloučit. Obrovská škoda byla, že předposlední partii, kdy měl dva pěšce navíc nedokázal dotáhnout do vítězného konce a tím pádem živit šance na postup. Ondra by se měl zpomalit, protože to je ten základní krok k jeho dalšímu šachovému růstu! Celkově tedy s Ondrovým výkonem nemůžu být spokojen.


3. TRENÉR - MARTIN BEIL hodnotí svoji skupinku:

ADÉLA BIERSKÁ (chess-results), Zbrojovka Vsetín (D16), 38. místo 3,5 bodu
Áďa měla výborný start do turnaje, kdy ve druhém kole porazila druhého nasazeného hráče Tomáše Zajíčka (1942F) ve velmi pěkně vedené partii a také v dalších dvou kolech hrála dobré partie s nejvýše nasazenými hráči. Ve druhé polovině turnaje se jí nedařilo dobře rozehrané partie dotáhnout do správného konce, takže výsledkově to nakonec nebylo úplně ono. Ale Ádiny výkony byly v celém turnaji solidní a po herní stránce spokojenost. Největší slabinou je dotahování dobře rozehraných partií do konce.

KLÁRA DANČÁKOVÁ (chess-results), Zbrojovka Vsetín (D14), 35. místo 4 body
Klárka udělala další velmi slušný pokrok v taktickém postřehu i v soustředění na partii a odměnou jí je titul mistryně Moravy do 14ti let! V prvních dvou třetinách turnaje Klárka střídala pěkné zodpovědné výkony se slabšími, zbrklými místy. V posledních třech kolech se jí podařilo udržet vyrovnanější výkony a dotáhla turnaj do úspěšného konce. Pochvalu si Klárka zaslouží i za práci odvedenou v přípravách a rozborech.

MARTIN HÚSEK (chess-results), ŠK Staré Město (H16), 7. místo 6 bodů
Martin udělal v posledních měsících velký výkonností pokrok a dovede již hrát vyrovnané partie i se soupeři na úrovni kandidáta mistra. Na Mistrovství mu výrazně nahlodaly sebevědomí partie ve 3. - 5. kole, kdy mu papírově slabší soupeři kladli nečekaně tuhý odpor, Martin je podvědomě podceňoval a byl za to po zásluze potrestaný. Do posledních čtyř kol jsme udělali trenérskou rošádu, kdy si ho na starosti vzal Vlastimil Babula a psychologický impuls zafungoval velmi dobře - Martin stabilizoval svoje výkony a vybojoval 7. místo a postup na MČR. Pro Martina byl turnaj velkým poučením (nikoho nepodceňovat, vždy hrát podle zásad) a hlavní poděkování za úspěšný konec patří panu Babulovi.

LUKÁŠ MACHÁČEK (chess-results), Staré Město (H12), 17. místo 5,5 bodu
Lukáš zahrál solidní turnaj a podal výkon zhruba na úrovni svých současných možností. Na úvod ho trochu rozhodila porážka s nenasazeným, ale šikovným soupeřem. Od druhého dne už byl Lukáš velmi snaživý a dobře pracoval v partiích, přípravách i rozborech. V partiích s papírově silnějšími soupeři mu chybělo více sebevědomí - cítil se už předem poražený, což bylo úplně zbytečné. Potřebuje získat více zkušeností proti silnějším hráčům, bát se nikoho nemusí. Takticky hraje solidně, přehlížení je poměrně málo, přidat bude muset spíš na samostatné práci při studiu zahájení a strategie, práce s šachovou literaturou a přehrávání komentovaných partií mu do budoucna velmi pomůže.

FILIP MATŮŠ (chess-results), Sokol Ústí (H12), 15. místo 5,5 bodu
Filip zahrál v Koutech výborný turnaj - byl soustředěný, zodpovědný a všechny jeho partie byly na dobré úrovni. K výraznějšímu úspěchu mu chybělo více sebevědomí proti papírově silnějším soupeřům. Na rozdíl od Lukáše se v partiích s nimi nechoval jako předem poražený - byl houževnatý, ale přesto hrál s přílišným respektem - jako by se bál, že může výše nasazeného soupeře porazit. A tak když měl možnosti k útoku, raději zvolil opatrné řešení, zbytečný ústup. Filip hraje technicky dobře a je velmi houževnatý, přemýšlivý a pracovitý, jakmile získá více sebevědomí a nebude mít strach tvrdě zaútočit, bude ještě nebezpečnější a úspěšnější. Na Filipových dobrých výkonech i výsledcích měl velký podíl jeho oddílový trenér David Trčálek, který výborně doplňoval naše rozbory a analýzy a jako tým jsme fungovali výborně.

ALEXANDR SKALSKÝ (chess-results), Staré Město (H16), 26. místo 4,5 bodu
Saša už měl zajištěný přímý postup na březnové MČR mládeže v kategorii H14, a tak vyrazil na koutecké Mistrovství bez jakéhokoli tlaku a s cílem zahrát si kvalitní partie. V turnaji příliš často střídal své obvyklé bojovné výkony se zbytečnými chybami a přehlédnutími, takže s celkovým výsledkem spokojený nebyl. Turnaj ale dobře splnil svůj účel - přinesl zajímavé partie se silnými soupeři, poučení i motivaci k další práci nad slabšími místy.

VIKTORIE VŠETULOVÁ (chess-results), Staré Město (D12), 39. místo 4 body
Viktorka měla podobně jako Áďa největší problém s dotahováním dobře rozehraných partií do konce. Ve čtyřech z pěti prohraných partií měla výraznou výhodu, ale nepodařilo se jí najít správný plán, v realizaci převahy proti houževnějším soupeřům máme velké rezervy. Aspoň máme jasný signál, na čem pracovat! Jinak ale hodnotím Viktorčiny výkony velmi pozitivně - sehrála 9 zajímavých partií, hrála přemýšlivě, zodpovědně, k lepšímu výsledku chybělo především více zkušeností.

Celkově musím celé své "Sedmičce statečných" poděkovat za dobré výkony - všichni naplno bojovali, všichni sehráli bojovné partie dle svých možností, všichni si z turnaje odnášejí řadu užitečných poučení (dotahování partií do konce, nepodceňovat ani nepřeceňovat soupeře, nepřehlížet taktiku, více samostatně studovat). Takže jsem rád, že pro všechny zúčastněné to byl další užitečný krok na jejich šachové cestě.


4. TRENÉR - JIŘÍ HODOVSKÝ hodnotí svoji skupinku:

Na úvod by možná stálo za to si připomenout loňský ročník. Stejné místo, stejná čtveřice našich kluků i stejný trenér Jirka Hodovský. Kryštof a Hanuš Suchánkové tehdy dokonce i ve stejné kategorii jako letos (H14 resp. H12) a oba tehdy shodně po 3,5 bodech. Martin a Štěpán Hronkové hráli vloni také ještě v H14 a získali tehdy 5,5, resp. 5 bodů.

MARTIN HRONEK (chess-results), ŠK Zlín (H16), 23. místo 5 bodů
Letos tedy Martin a Štěpán o kategorii výš a tedy i výrazně níže nasazení (40 a 47 z 51 hráčů v kategorii H16). Navzdory tomu skončil Martin Hronek z našich kluků nejlépe, stejně jako vloni. Uhrál 5 bodů a skončil na 23. místě (nejhorší pomocné hodnocení z pětibodových). Do turnaje vstoupil nadějně (remíza se staroměstským Frantou Mrkusem - nakonec celkově čtvrtým). Pak sice přišla slabší pasáž (1,5/4), ale tu vystřídal povedený závěr 3/4 (bez porážky). Zajímavostí asi jsou hned čtyři partie proti hráčům z našeho kraje (a z nich pěkná bilance 2-2-0).

ŠTĚPÁN HRONEK (chess-results), ŠK Zlín (H16), 49. místo 3 body
Štěpán Hronek hrál během turnaje jen se samými výše nasazenými hráči a víc než polovinu těchto partií dokázal udržet. Na druhou stranu jen jediná výhra, bilance 1-4-4 a konečný zisk 3 bodů stačil nakonec jen na 49. místo.

LEO JANKOVSKÝ (chess-results), Zbrojovka Vsetín (H14), 36. místo 4 body
Bohužel ho velmi omezovala neznalost zahájení. To se projevilo zejména v první části turnaje. V dalším průběhu se připravoval na soupeře a vytvářel si repertoár zahájení. Škoda byla několika nevyužitých příležitostí, kdy zejména po jednoduchém taktickém přehlédnutí ztratil rozhodující výhodu. Přesto uhrál nakonec pěkné čtyři body. Do budoucna by bylo dobré vytvořit si repertoár zahájení a jako všichni zapracovat na jednoduché taktice.

HANUŠ SUCHÁNEK (chess-results), ŠK Zlín (H12), 37. místo 4 body
Hanuš Suchánek, v kategorii H12 nasazený jako č. 27 z 56, tj. těsně před polovinou. Hanušovi se jako jedinému víc povedla první polovina turnaje (3/5), zatímco v té druhé už uhrál ze čtyř partií jen jednu výhru. Celkově tedy uhrál 4 body a skončil na 37. místě.

KRYŠTOF SUCHÁNEK (chess-results), ŠK Zlín (H14), 24. místo 4,5 bodu
Kryštof Suchánek byl z našich kluků nasazený ve své kategorii nejvýš, v H14 figuroval ve startovní listině na 19. místě ze 48. A platí pro něj podobné hodnocení jako pro Martina. Velice nadějně začal (výhra v prvním kole a pak dvě cenné remízy proti spolufavoritům turnaje z první nasazené osmičky). Pak slabší střed (0,5/3), ale nakonec povedený závěr (2/3). Celkově 4,5 bodu a 24. místo. Za zmínku ještě určitě stojí zvláštní Kryštofova bilance podle barev: bílými jen 0,5/4 (0-1-3), zato černými 4/5 (3-2-0)...

ŠIMON ŠAK (chess-results), Zbrojovka Vsetín (H16), 44. místo 3 body
Šimon, je na tom vlastně podobně jako Leo. Měl to však o to těžší, že hrál v kategorii H16, tedy se staršími kluky. Uhrál sice o bod méně, ale zato proti podstatně silnějším soupeřům. Do budoucna totéž jako Leo.


5. TRENÉR - ANTONÍN HORSÁK hodnotí svoji skupinku:

LENKA NAVRÁTILOVÁ (chess-results), Slavia Kroměříž (D16), 41. místo 3,5 bodu
Lenka má o šachy velký zájem a chce na sobě pracovat. Zapůjčila si teorii zahájení, kterou si opisovala z materiálů, které jsem měl k dispozici. Je zapotřebí, aby prostudovala zahájení her, které jí vyhovují, taktiku a hlavně přechod ze střední hry do koncovek, kde se zbytečně připravila o body

JAN NEKARDA (chess-results), Staré Město (H16), 15. místo 5,5 bodu
Jenda se připravil o lepší umístnění chybou v jedné partii, ale i tak jeho umístnění je velmi solidní. Pokud bude studovat zahájení, do kterého se mu zatím moc nechtělo, jeho výkonnost a hlavně úspora času se rapidně zlepší. Doporučuji, aby studoval hodnocení pozic, kde má ještě nějaké nedostatky. U Jendy by bylo dobré, kdyby si zajistil individuální tréninky a pak věřim, že jeho výkonnost půjde nahoru ještě výrazněji. Možnosti má, jen se pro to rozhodnout.

JAN POLIŠENSKÝ (chess-results), Slavia Kroměříž (H16), 35. místo 4 body
Jenda, jak sám řekl, není se svým výkonem spokojen a to je jenom dobře, protože bude na sobě pracovat, šachy hraje na solidní úrovni. Zahájení až na jednu vyjímku zahrál celkem dobře. Je nutné, aby se vyvaroval pasivních pozic. Doporučuji kromě aktivního zahájení prostudovat přechody do střední hry s hodnocením pozic, dále studovat koncovky. Při jeho zájmu o rozbory partií a přípravy na soupeře věřím, že se hodně zlepší.

MARIE VAŇKOVÁ (chess-results), Staré Město (D10), 26. místo 4 body
Maruška doznala za poslední měsíce určité zlepšení. Pokud bude intenzivněji trénovat a zlepši propočet variant, tak aby neztrácela zbytečně figurky, určitě se její výkonnost ještě výrazněji zvedne. Bude nutné prostudovat základy koncovek. Její umístnění odpovídá výkonnosti, kterou momentálně má. Pokud bude na sobě pracovat, určitě bude v příštím roce bojovat o lepší umístnění.

JAN VÁVRA (chess-results), Staré Město (H10), 24. místo 4 body
Jenda na to že hraje šachy teprve druhý rok, hraje velmi solidní šachy. Všechny své soupeře až na jednu vyjímku přehrával. Bohužel v partiích,kde měl převahu celé figury a dokonce několik pěšců z nepochopitelných důvodů tyto partie prohrál a připravil se tak minimálné o 2,5 bodu. Dokonce si nechal dát jednotahové maty a tím se připravil o postup do přeboru ČR. Musíme na tom spolu zapracovat a v příštím roce věřím, že postoupí.


6. TRENÉR - VLASTIMIL STRADĚJ hodnotí svoji skupinku:

PAVEL BUDÍK (chess-results), Zbrojovka Vsetín (H14), 9. místo 6 bodů
Skončil na 9 místě se 6 body ze 48 účastníků a vybojoval postup na mistrovství ČR. Pavel zpočátku hrál trochu bojácně a v jedné partii s pěšcem více zbytečně nabídl remízu. Následně si dal říci a bojoval ve všech partiích na výhru. V 7 kole smolně prohrál vyhranou partii, ale opět se vzchopil a dokázal poslední 2 partie vyhrát.

MARTIN DVOŘÁK (chess-results), Zbrojovka Vsetín (H12), 43. místo 4,5 bodu
Skončil na 43 místě ze 56 účastníků se 3,5 body. Počáteční partie hrál strašně rychle a přehlížel v zahájení ztráty figur. Po té si dal říci a hrál pomalu a rozvážně a začal vyhrávat..
Škoda jen poslední partie, kterou při přesnější hře mohl vyhrát a 50% bodů by odpovídalo jeho výkonu.

MATĚJ KOPECKÝ (chess-results), Zbrojovka Vsetín (H10), 39. místo 2 body
Skončil na 39 místě ze 40 účastníků se 2 body. Matěj sbíral zkušenosti, ale přesto mohl uhrát více bodů. Jednou se dokonce vzdal ve vyhrané pozici v koncovce.

MATYÁŠ KOVAŘÍK (chess-results), Zbrojovka Vsetín (H16), 22. místo 5 bodů
Skončil na 22 místě z 51 účastníků s 5 body. Matyáš sehrál dobře téměř všechny partie. O lepší umístění a postup na mistrovství ČR přišel ve 2 a 4 kole, kde neproměnil lepší pozice. V druhé polovině turnaje bojoval a hrál opět dobře, ale pod psychickým tlakem zapříčiněným očekávaným postupem opět pokazil dvě pozice.

PATRIK ŘEZNÍČEK (chess-results), Zbrojovka Vsetín (H12), 56. místo 2 body
Skončil na 56 místě se 2 body. Patrik hrál z počátku lehkomyslně, asi pod dojmem, že sterjně postup na mistrovství ČR do 10 let má zajištěn.Následně začal bojovat a vytvořil několik vyhraných pozicí, které nedotáhl dokonce. Nutno dodat, že všichni soupeři měli vyšší ELO.

ŠTĚPÁN ŘEZNÍČEK (chess-results), Zbrojovka Vsetín (H10), 15. místo 5 bodů
Skončil na 15 místě ze 40 účastníků s 5 body. Tento výsledek neodpovídá předvedenému výkonu.Štěpán měl rozhodně navíc a na šachovnici soupeře přehrával, ale chyby kolikrát ve vyhraném postavení ho stály postup na mistrovství ČR. Asi mu důležitost turnaje příliš svazovala ruce.


7. TRENÉR - PETR VEČEŘA hodnotí svoji skupinku:

HANA BAŠTINCOVÁ (chess-results), Sokol Postoupky (D10), 16. místo 5 bodů
Hanička zabojovala a 4mi body v řadě bojovala v posledním kole o medaile v dívkách. Vítězstvím v posledním kole by si zajistila prvenství a dokonce i postupové místo mezi hochy! Ale opět špatný výkon a brzká ztráta figury znamenala celkové 16. místo (mezi dívkami D10 bronz díky lepšímu pomocnému hodnocení).

ZDEŇKA JORDOVÁ (chess-results), Sokol Postoupky (D12), 49. místo 2,5 bodu
Zdenka mě bohužel trochu zklamala a čekal jsem od ní víc. Občas byly momenty, kdy to vypadalo že ji šachy baví, které však často střídal ať už hraný či nehraný nezájem. Obzvlášť po dobrém výkonu z MČR rapidu v Ostravě jsem čekal větší natěšení do hry a bojovnost...

DAVID OPLUŠTIL (chess-results), Sokol Postoupky (H14), 19. místo 5 bodů
David získal 5 bodů, ale bez jakékoliv motice dosáhnout víc. Působí to na mě tak, že je vlastně jedno jestli budu mít 3body nebo 8bodů.

PAVEL OPLUŠTIL (chess-results), Sokol Postoupky (H12), 30. místo 4,5 bodu
Pavel získal 4,5 a moc mě nepotěšil. Hrál velmi nesoustředěné rychlošachy. Tahle se šachy hrát nedají.

MIROSLAV RAKUŠAN (chess-results), Sokol Postoupky (H16), 25. místo 4,5 bodu
Mira předvedl svůj nejméně povedený turnaj. V jedné patrii z 9 stál od začátku blbě. Jinak partie nedotahoval či přetahoval.

DOMINIK VEČEŘA (chess-results), Sokol Postoupky (H10) 8. místo 6 bodů
Dominik měl výkony podobné jak Hanička. Začal první dvě kola výhrami, ale výkony byly hrozné. Spousta chyb a přehlédnutí, se štěstím vyhrané partie. Následovala studená sprcha a tři prohry v řadě které vypadaly, že vzaly šance na postup. Ziskem 4 bodů z posledních 4 kol si však Dominik zajistil postup z 8. místa.


Z hráčů, kteří nebyli přímo v krajské výpravě, bych velmi vyzvedl výkon RADKA ZGARBY (chess-results) ze Sokola Ústí v kategorii H16 (17. místo, 5 bodů), který pod vedením svého oddílového trenéra Davida Trčálka hrál výborně a od postupu na MČR ho nakonec dělilo jen vítězství v poslední partii. Každopádně výborný výkon!

Za organizaci naší krajské výpravy patří velké poděkování Pavlovi Růčkovi a Josefu a Martině Kovaříkovým - bez této trojice by podobná výprava uspořádat nešla. Většina mravenčí práce totiž na první pohled vidět není a přitom právě na ní všechno hodnotné stojí.

Závěrem přidávám ještě zajímavé odkazy k Mistrovství - oficiální stránky , článek na Novoborském , a články na webech oddílů našeho kraje Hošťálkové , Zlína , Postoupek , Vsetína , Kunovic , Ústí .

Martin Beil

9.11.2014  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky